ЄСВ на ФОП пенсіонера

Опубликовано 30.03.2018

З якого місяця при набутті статусу пенсіонера ФОП не сплачує ЄСВ?

ФОП, яка набула статус пенсіонера за віком та отримує відповідно до законупенсію, звільняєтьсявід сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для такої категорії платників Законом про ЄСВ не передбачено, то місяць, у якому така особа набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Податківці наголошують, щоплатники єдиного внеску зобов’язані своєчасно тавповному обсязі нараховувати, обчислювати ісплачувати єдиний внесок (п.1 частини другої ст.6 Закону проЄСВ).

Крім того, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 2 ст. 9 цього Закону про ЄСВ).

Розповідайте про наш сайт: