Де взяти довідку про трудовий стаж або заробітну плату?

Опубликовано 06.08.2018

Іноді бувають випадки, коли записуу трудовій книжці недостатньо для оформлення документів на пенсію, виникає необхідність підтвердити стаж чи заробітну плату довідками.

Ці довідки складаються на підставі документів з кадрових питань (особового складу): наказів, карток особових рахунків, відомостей нарахування заробітної плати, особових справ тощо. Ці документи зберігаються на підприємстві (установі, організації) протягом 75 років після звільнення людини. Видача довідок громадянам про стаж роботи та заробітну плату проводиться безпосередньо підприємством. У разі його реорганізації документи передаються правонаступнику, у разі ліквідації – в трудові або приватні архіви. Якщо підприємство знаходиться у стадії ліквідації, видача довідок входить до обов’язків ліквідаційної комісії (ліквідатора).

Виходячи із зазначеного, кожен повинен визначити для себе порядок дій. У першу чергу необхідно визначити, чи діє підприємство (установа, організація), де працювала людина? Код ЄДРПОУ підприємства (установи, організації), значно спростить пошук необхідного підприємства через Єдиний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань htpp://usr.minjust.gov.ua. У разі, якщо:

- підприємство діюче, за довідками необхідно звертатись безпосередньо

на підприємство;
- підприємство реорганізовано, необхідно звертатись до правонаступника;
- підприємство ліквідовано- до архівного відділу міської ради або

райдержадміністрації, трудового архіву або приватного архіву у тому місті, де знаходилось

підприємство. З переліком ліквідованих підприємств по Донецькій області можна ознайомитись на веб-сайті Державного архіву Донецької області у розділі«Звернення громадян» - htpp://dn.archives.gov.ua/obrgrazhd_ukr.htm, з перелікомархівних установ області - htpp://dn.archives.gov.ua/arhoblas_ukr.htm;

- підприємство у стадії ліквідації – до голови ліквідаційної комісії або ліквідатора. ПІБ ліквідатора можна знайти у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань htpp://usr.minjust.gov.ua, контакти ліквідатора в Єдиному реєстрі арбітражних керуючих htpp://ak.minjust.gov.ua.

У разі коли підприємство, установа, організація або правонаступник розміщуєтьсяна території, тимчасово непідконтрольній органам державної влади України, спеціальний трудовий стаж підтверджується за даними наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Документи з кадрових питань (особового складу) партійних або комсомольських органів Донецької області зберігались в державному архіві Донецької області. Але держархів області переміщено до м. Костянтинівки, всі архівні документи держархіву області залишились у м. Донецьку, на тимчасово окупованій території України. Тому на сьогоднішній день держархівом області на запити громадян надаються відповіді про неможливість виконання запитів із зазначених вище причин.

З приводу пошуку документів з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств, установ, організацій громадяни можуть звертатися до архівних установ Донецької області відповідно до місцезнаходження підприємства.

Начальник Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України                                 Н. В. Аржавітіна

Розповідайте про наш сайт: