До уваги фізичних осіб-підприємців: подбайте про свій стаж вже сьогодні!

Опубликовано 04.07.2017

На сьогоднішній день громадяни мають право на призначення пенсії за віком після досягнення загальновстановленого віку виходу на пенсію, який визначається ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Розмір пенсії залежить від розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, та страхового стажу.

Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законодавством за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу .

За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. З 01.05.2017 мінімальний розмір пенсії за віком складає 1312,00 грн.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу пропорційно сплаті внесків. Відбуватиметься це за формулою:

ТП = Св : В, де:

ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;

Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;

В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Звертаємо увагу фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, що з 1 січня 2017 року вони зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, що складає 352 грн., так як у 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн.х 22%).

Проте, у разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому негативно вплине на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, як повний місяць, фізичним особам – підприємцям необхідно сплачувати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

Зробіть свій правильний вибір на користь гідного розміру пенсії в майбутньому!