Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування - це важливо!

Опубликовано 10.08.2018

Для забезпечення прав громадян на належний соціальний захист в Україні створено та успішно функціонує Реєстр застрахованих осіб, де накопичуються персональні дані про заробіток, внески, страховий стаж з усіх місць роботи та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення пенсії і соціальних виплат.

Створено Реєстр на основі інформаційної бази персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та ведеться Пенсійним фондом згідно із Законом України від 08.07.2010р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Персоніфікований облік даних накопичений фактично в повному обсязі з липня 2000 року.

Згідно зі статею 21 Закону України від 08.07.2010 № 2464 – VI«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд України забезпечує захист інформації Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства . Разом з тим, застрахована особа має можливість контролювати особисті дані реєстру застрахованих осіб за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua.

Одним із найважливіших аспектів ведення Реєстру застрахованих осіб є надання страхувальникам, фізичним особам-підприємцям консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності, а застрахованим особам — щодо їх прав у соціальному страхуванні. Достовірні відомості в Реєстрі застрахованих осіб є запорукою соціальної захищеності найманого працівника.

Консультації страхувальникам та фізичним особам-підприємцям з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, включаючи заповнення таблиць 5-9 Додатка 4,всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. №435 (зі змінами внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів №441 від 11.04.2016р.) можна отримати у спеціалістів Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, відділ супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів, м.Покровськ, вул. Центральна, буд.154, каб.9 та м. Мирноград, вул. Центральна, буд.13, каб.212.

Начальник Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України                                     Н. В. Аржавітіна