Декларуємо доходи, отримані без оподаткування

опубликовано 03.04.2019 в 23:19

Олександрівська ДПІ Покровсько - Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до статті 168 Податкового кодексу України, якщо платник отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, чи окремі види оподатковуваних доходів (прибутків), які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування (виплати), але не є звільненими від оподаткування, такий платник податку зобов'язаний подати річну декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та сплатити податок з таких доходів.

Зокрема, до доходів, отриманих не від податкових агентів, належать: винагороди, які виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо.

Крім того, подати декларацію мають громадяни, які отримали у 2018 році дохід:

- від операцій з інвестиційними активами (продажу цінних паперів, корпоративних прав тощо). При цьому не має значення, кому були реалізовані такі активи – фізичній чи юридичній особі;

- у вигляді списаної простроченої заборгованості (борг, за яким минув строк позовної давності – 1095 днів);

- у вигляді основною суми прощеної заборгованості особи, якій фінансові установи анулювали або простили суму заборгованості чи кредиту до завершення строку позовної давності і яку кредитор повідомив про таке анулювання.

Детальніше – в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій Покровсько-Добропільського управління.

Покровсько-Добропільське управлінняГУ ДФСу Донецькій області

Державна податкова інспекція

Розповідайте про наш сайт: