До уваги землевласників та землекористувачів: змінено норми застосування пільг із сплати земельного податку

опубликовано 16.04.2018 в 15:25

Покровсько - Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звернуло увагу платників, що пунктом 49 Закону України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» змінено порядок оподаткування пільгових категорій фізичних осіб – платників земельного податку.

Змінами, внесеними до пункту 281.2 статті 281 розділу XII Податкового кодексу України (далі - ПКУ) скасовані обмеження щодо застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам. Тобто, з 01.01.2018 звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені підпунктом 281.1 ст. 281 розділу XII ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Якщо фізична особа, визначена у підпункті 281.1 ст. 281 розділу XII ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року надає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок із базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву.

Таким чином, якщо до 01 травня цього року така фізична особа не надала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності (крім земельної ділянки, на яку подана вказана заява у 2018 році).

Якщо заява про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги подана до контролюючого органу після 01 травня цього року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок із наступного податкового (базового) періоду, тобто з 2019 року.

Враховуючи вищезазначене Виконавчий комітет Мирноградської ради нагадує мешканцям міста Мирноград, що платники податкудля отримання роз’яснень та проведення звірки даних щодозастосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку мають право звернутися до Мирноградського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецької області, розташованого за адресою: м. Мирноград, вул. Центральна, 19,кабінет № 9

з понеділка по четверг з 9.00 – 18.00,перерва з 13.00 – 13.45

в п’ятницю з 9.00 – 17.55,перерва з 13.00 – 13.45

вихідні дні: суббота та неділя