Дотримуйтесь простих та доступних методів захисту від кліщів

опубликовано 04.05.2020 в 13:07

Квітень-травень місяці – це пік активності кліщів. Їх легко підхопити перед дощем у хмарний день, а за ясної погоди – вранці та ввечері, коли виникають сприятливі для цих комах вологість та температура повітря. Кліщів слід уникати, бо вони можуть переносити небезпечні хвороби.

Є способи, які значно знизять ваші ризики:

Прикривайте шкіру одягом. Штани заправляйте в шкарпетки.

Збризніть одяг засобом, який відлякує комах (репелентом).

Намагайтесь ходити лише стежками там, де це можливо.

Вдягайте одяг світлих кольорів: так кліщів буде легше помітити.

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо.

Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе, дітей і тварин, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

Місця для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

Перевірте речі, які зняли з себе та принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо), ретельно доглядайте букети квітів та домашніх тварин.

Дотримуйтесь простих та доступних методів захисту від кліщів, бережіть себе та своїх близьких!