Державна податкова інспекція


Платники єдиного податку четвертої групи звільняються від сплати земельного податку за землю, що використовується у сільськогосподарському товаровиробництві

18.04.2019 23:26

Платники єдиного податку четвертої групи звільняються від сплати земельного податку за землю, що використовується у сільськогосподарському товаровиробництві

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/ користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.


До уваги громадян! Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи - 2 травня поточного року

18.04.2019 23:23

До уваги громадян! Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи - 2 травня поточного року

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що відповіднодорозпорядженняКабінетуМіністрівУкраїни «Проперенесенняробочихдніву 2019 році» від 10.01.2019 № 7-руквітніпоточногорокувівторок 30 квітняєвихіднимднем, тобтоостаннійденьподаннядеклараціїпромайновийстанідоходиприпадаєнавихіднийдень 30 квітня 2019 року.


Юридична особа - власник свердловини не може бути платником єдиного податку

16.04.2019 22:57

Юридична особа - власник свердловини не може бути платником єдиного податку

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, щоюридична особа, яка є власником свердловини та має спеціальний дозвіл на користування надрами (видобуток підземної води), не може бути платником єдиного податку, у тому числі і у разі надання свердловини в оренду іншим особам.

Відповідно до п.п. 5 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи, які здійснюють, зокрема, видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.Корисні копалини - природні мінеральні утворення органічного і неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки (п.п. 14.1.91 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Добування корисних копалин - сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини (п.п. 14.1.51 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року № 827 зі змінами та доповненнями затверджено перелік корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, відповідно до якого підземні води відносяться до корисних копалин загальнодержавного значення.

Згідно з п. 12 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615 зі змінами та доповненнями (далі - Порядок), дозвіл надається надрокористувачеві, в якому зазначаються, зокрема, мета користування надрами та відомості про власника дозволу (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи, прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця).

Відповідно до частини шостої ст. 16 Кодексу України про надра від 27 липня 1994 року № 132/94-ВР зі змінами та доповненнями власник спеціального дозволу на користування надрами не може дарувати, продавати або в інший спосіб відчужувати права, надані йому спеціальним дозволом на користування надрами, іншій юридичній чи фізичній особі, в тому числі передавати їх до статутних капіталів створюваних за його участю суб’єктів господарювання, а також вноситись як вклад у спільну діяльність.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс (категорія 108.01.01).

Покровсько – Добропільське управлінняГУ ДФС у Донецькій області

Підприємець-фізична особа сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за нормами, передбаченими для фізичних осіб

16.04.2019 22:53

Підприємець-фізична особа сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за нормами, передбаченими для фізичних осіб

Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Оскільки ст. 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.Надіслати запит щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами можна через Електронний кабінет

12.04.2019 22:16

Надіслати запит щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами можна через Електронний кабінет

Покровсько – Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу, що згідно з п. 42 прим. 1. 2 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом, зокрема, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.


До уваги платників податків!

12.04.2019 22:14

До уваги платників податків!

Покровсько – Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019

Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.


Покровсько-Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області


ВАЖЛИВО !!! До уваги платників єдиного внеску!
З 02.05.2019 діятимуть нові рахунки для сплати ЄВ

12.04.2019 22:12

ВАЖЛИВО !!! До уваги платників єдиного внеску! З 02.05.2019 діятимуть нові рахунки для сплати ЄВ

В Покровсько-Добропільському управлінні ГУ ДФС у Донецькій області звертають увагу платників, що за даними Державної казначейської служби України граничний термін використання існуючих рахунків по зарахуванню єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ), які відкриті на балансі Головних управлінь Казначейства в областях та м.Києві, спливає 01 травня 2019 року.


Декларування – 2019. Здавали в оренду земельні паї – своєчасно задекларуйте свої доходи!!!

11.04.2019 21:55

Декларування – 2019. Здавали в оренду земельні паї – своєчасно задекларуйте свої доходи!!!

Покровсько – Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу на наступне. Якщо громадянин у 2018 році надавав в оренду іншій фізичній особі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), то він має самостійно визначити свої податкові зобов’язання за результатами року у декларації про майновий стан і доходи та сплатити податок з таких доходів за своєю податковою адресою.


Серед заходів збільшення надходжень до місцевих бюджетів - легалізація заробітної плати

11.04.2019 21:51

Серед заходів збільшення надходжень до місцевих бюджетів - легалізація заробітної плати

У Покровсько – Добропільському управлінні Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується робота по інформуванню громадянщодо переваг офіційного оформлення трудових відносин з працедавцями. Легальне працевлаштування гарантує працівнику належний соціальний захист, тоді як працюючий без трудового договору працівник позбавлений трудових прав.

Розповідайте про наш сайт: