Економії до 50% енергії у соціальній сфері можна досягти без витрат із бюджету, - YASNO

опубликовано 22.05.2020 в 13:42

Постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO допомагає бюджетним організаціям економити витрати на енергоресурси та комунальні послуги. Компанія вкладає власні кошти в енергоефективність дитячих садків, шкіл та лікарень без додаткових витрат з місцевих бюджетів. Про це розповів керівник проєктів енергосервісної компанії YASNO Efficiency Сергій Свистюк на Всеукраїнському онлайн-марафоні «Перший тиждень енергоефективності та енергозбереження 2020».

В Україні для бюджетних установ сформована модель переходу на енергозберігаюче обладнання на умовах енергосервісу та надана можливість заощаджувати від 15 до 50 % на енергоносіях без додаткових витрат із бюджету. Завдяки особливим умовам співпраці ЕСКО-компаній з бюджетними установами фінансування проєкту відбувається за рахунок енергосервісної компанії. За таких умов бюджетні або соціальні установи уникають будь-яких фінансових ризиків, оскільки виплати за обладнання відбуваються виключно після підтвердження економії та за рахунок зекономлених коштів.

Фахівці компанії виконують проекти «під ключ»: проводять аудит, розраховують енерговитрати та економію, закуповують обладнання, планують і здійснюють роботи. Виконані заходи дозволяють забезпечити комфортну температуру в приміщеннях, а також суттєво зменшують рахунки за тепло та електроенергію.

«Будівлі бюджетної сфери в останню чергу отримують бюджетне фінансування на новітні технології для зменшення енергоспоживання. А ми як інвестор допомагаємо вирішити фінансові та кадрові питання, навчаємо як користуватись новим обладнанням. Якщо немає економії – замовник не платить виконавцю. Ми беремося за роботу тільки, коли впевнені в результаті. Наприклад, у минулому році і на початку цього ми виконали «під ключ» модернізацію систем опалення чотирьох лікарень Запоріжжя, що підвищило їх енергоефективність в середньому на 40%», – розповів Сергій Свистюк

YASNO Efficiency є частиною операційного холдингу YASNO. Одна з найбільших в Україні енергосервісних компаній, почала реалізацію проєктів з 2017 року. За цей час проведено біля 800 аудитів дитячих садочків, шкіл та лікарень. Загалом було реалізовано 27 проєктів у освітній та медичній сферах з підтвердженою економією від 15 до 50% теплової енергії.

Розповідайте про наш сайт: