Інформація для старшокласників

опубликовано 04.05.2018 в 11:41

Вступаючи в доросле життя, молоді люди повинні знати про головні правила, згідно яких формуватиметься їх майбутня пенсія. В умовах страхової системи пенсія формується у людини протягом її трудової діяльності та залежить від нарахованої заробітної плати.

Мінімальний розмір заробітної плати встановлюється Законом «Про Державний бюджет». На сьогоднішній день мінімальний розмір заробітної плати складає 3723,0 грн, максимальний розмір зарплати, на який нараховується внески складає 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме 44050,0грн.

Мінімальна заробітна плата – це встановлена Законом України «Про Державний бюджет України» на поточний рік величина, нижче якої заробітна плата виплачуватися не може.

Якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків,і невиплата заробітної плати,так і зі сплати страхових внесків),то періоди,за які не сплачені внески,“випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату,часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих,на їхню думкувитрат,видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про “тіньові” заробітки,з яких не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому. Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації,коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат,гарантованих державою,особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку. Органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб і персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб або іншими словами Реєстру застрахованих осіб, який надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків. Також Пенсійний фонд надає можливість контролювати процес накопичення своїх данихчерез електронні послуги веб–порталу Пенсійного фонду, для чого громадянам необхідно мати електронну пошту та зареєструватись в органі ПФУ.

Шановні старшокласники!

Пам`ятайте, що тільки від вас залежить які виплати ви будете отримувати в майбутньому.

Управління ПФУ в м.Димитрові