Нагадуємо страхувальникам про вчасну сплату внесків

опубликовано 09.01.2019 в 14:19

Покровське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє страхувальників щодо вчасної сплати внесків.

Звертаємо увагу, що з 01 січня 2019 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від того, до якої групи платників єдиного внеску їх віднесено, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У 2019 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 918,06 грн. на місяць (4173,00 х 22%).

Також всі фізичні особи-підприємці (ФОП), в тому числі і ті, які обрали єдиний податок, будуть зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це ж правило буде поширюватися на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Крім того, платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату ЄСВ в сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, як і всі інші на спрощеній системі, фермерські господарства також будуть платити єдиний соціальний внесок.

А ось підприємці, які отримують пенсію, і фермери-пенсіонери звільняються від сплати ЄСВ за себе (Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI ст.4). Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI ст.9 п.12).

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV,до страхового стажу можуть бути зараховані ті періоди роботи, за які нарахована заробітна плата та сплачені страхові внески, не менш за розмір мінімального страхового внеску.

Покровське об’єднане управління ПФУ Донецької області з метою контролю за своїм страховим стажем та заробітною платою пропонує користуватися Веб-порталом ПФУ (htt://portal.pfu.gov.ua) по всім питанням реєстрації на порталі необхідно звертатися до управління за адресами: м. Покровськ, вул. Центральна, буд. 154,2 поверх, каб.9 та м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13, каб. 212.