Обговорюємо новації з впровадження новітніх РРО

опубликовано 20.02.2020 в 09:35

Днями в м. Авдіївка відбулось засідання «круглого столу» за участі начальника Ясинуватсько-Авдіївської ДПІ Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області Солонинки Олени та фізичних осіб-підприємців на тему «Новації застосування реєстраторів розрахункових операцій»

Під час зустрічі були обговорені нові правила використання реєстраторів розрахункових операцій передбачені Законами України від 20 вересня 2019 року№ 128-IХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129- IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Актуальним під час обговорення стало питання щодо роботи з програмним РРО у разі, коли Інтернет відсутній. Податківці проінформували, що РРО буде працювати в режимі «офлайн» протягом 36 годин. В цей період розрахунковим документом будуть присвоюватися фіскальні номери, сформовані із діапазону фіскальним сервером. Номера з цього діапазону заздалегідь будуть зарезервовані. Протягом години після відновлення зв’язку копії створених в режимі «офлайн» розрахункових документів передаються на сервер податкової.

Також, присутніх цікавило питання щодо розміру штрафів за невидачу чеку, не проведення операції через РРО, проведення неповної суми вартості проданих товарів з 19 квітня цього року. Фахівці Ясинуватсько-Авдіївської ДПІ зазначили, що штрафи збільшено з 1 гривні до 10 % від вартості товарів/послуг - за перше порушення, за кожне наступне порушення протягом року - 50 % (замість 100%). З 1 жовтня 2020 року: 100 % вартості проданих з порушенням товарів - за порушення, скоєне вперше; 150 % вартості проданих з порушенням товарів - за кожне наступне порушення.

Фахівці Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області проводять активну роз’яснювальну роботу стосовно змін у застосуванні РРО. Крім таких засідань «круглого столу», яке відбулося цього разу, це, зокрема, і «гарячі лінії», і семінари. Долучайтесь!

Державна податкова інспекція