​Отримання пенсій залежить від погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду

опубликовано 26.09.2018 в 11:19

Однією з умов включення періодів роботи страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком згідно чинного законодавства є сплата страхових внесків та єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України. Відповідальність за це покладено на роботодавців, тому сьогодні саме вони повинні забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам.

Покровським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області серед роботодавців та фізичних осіб-підприємців проводиться робота, насамперед, на роз’яснення наслідків несвоєчасної сплати єдиного внеску та необхідності сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду в повному обсязі.

Проте, на жаль, не всі керівники та приватні структури розуміють, що порушення ними обов’язку зі сплати внесків за своїх найманих працівників позбавляє останніх частини пенсії. Крім того, недодані до солідарної системи кошти могли б бути направлені на збільшення виплат нинішнім пенсіонерам.

Станом на 01.09.2018 в управлінні (по м. Мирнограду) обліковується6 підприємств-банкрутів, з яких 4 мають заборгованість зі сплати страхових внесків та єдиному внеску в розмірі3,9 млн.грн.

Звертаємо увагу найманих працівників: борги до Пенсійного фонду, які будуть списані згідно Закону України «Про відновлення платоспроможності платника або визнання його банкрутом» не мають підстав для зарахування періодів трудової діяльності осіб до страхового стражу при призначенні пенсії.

Не мають залишатися осторонь і самі застраховані особи, бо йдеться про їх права. Відповідно до ст.16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» найманим працівникам надано можливість отримувати від страхувальника підтвердження щодо сплати внесків і вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку. Тож кожна застрахована особа повинна цікавитися тим, як роботодавець розраховується з Пенсійним фондом, і за неналежного виконання працедавцем своїх обов’язків, вимагати від нього сплати єдиного внеску в повному обсязі.

Не менш важливим питанням на сьогодні є відшкодування підприємствами фактичних витрат Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, адже погашення заборгованості по пільгових пенсіях є додатковим резервом наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

Найбільшими боржниками з відшкодування пільгових пенсій на сьогодні є підприємства-банкрути з сумою боргу – 19,4 млн.грн., підприємства, що перереєструвалися у м. Мирнограді з непідконтрольної Україні території, проте фактично за юридичною адресою не знаходяться – 18,7 млн.грн. та економічно-активне підприємство ДП «Мирноградвугілля», яке є боржником до бюджету ПФУ з 2005 року. Загальна заборгованістьДП «Мирноградвугілля» становить аж 361,2 млн.грн. та щомісячно зростає на 4,00 млн.грн.

Покровське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області закликає страхувальників, що мають невиконані зобов’язання перед бюджетом Фонду, погасити заборгованість та не допускати її виникнення в подальшому.

Начальник Покровського

об’єднаного управління