Питання з лічильником електроенергії: куди звертатись мешканцям Донеччини?

опубликовано 14.05.2020 в 15:31

Зламався лічильник або є сумніви щодо його справності? Усі питання, повязані з технічним обслуговуванням приладів обліку, слід адресувати оператору системи розподілу, до мереж якого підключено будинок.

Згідно з Правилами роздрібного ринку електроенергії, постачальник здійснює нарахування за тарифами, встановленими державою, формує рахунки і доставляє їх споживачам. Постачальник електроенергії YASNO також може приймати показання лічильника або допомогти замінити старий лічильник на двозонний у складі енергоефективного набору Розумний Watt.

Оператор системи розподілу відповідає за якість та надійність електрозабезпечення, напругу, усунення аварій у мережі та роботу приладів обліку електроенергії. Тож саме до ОСР слід звертатися, якщо:

• виникла аварія з лічильником (іскрить, димить, горить);
  • є сумніви щодо справності приладу;
  • не впевнені у правильності показань електролічильника;
  • необхідно замінити або опломбувати лічильник;
  • потрібно провести параметризацію (перепрограмування) раніше встановленого багатозонного лічильника на режим «день-ніч».

У Донецькій області технічним обслуговуванням електромереж і лічильників займаються оператори системи розподілу «ДТЕК Донецькі електромережі», «ДТЕК Високовольтні мережі», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «Регіональні електромережі», «Укрзалізниця», НЕК «Укренерго». Для комфорту клієнтів їх контакти розміщені на сайті YASNO.

Передати показання лічильника постачальнику мешканці Донеччини можуть завдяки зручним онлайн-сервісам. Фіксують їх дистанційно і за допомогою контролерів і оператори системи розподілу. Щомісяця ОСР передають постачальнику інформацію про обсяги споживання для здійснення нарахувань.

«Ми в YASNOрекомендуємо клієнтам зменшувати витрати на комунальні послуги, змінюючи побутові звички і використовуючи енергоефективні рішення. Сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00, допомагає енергоефективний набір Розумний Watt. Зараз його можна обрати на сайті постачальника зі знижкою 15% й отримати доставку поштою. Після закінчення карантину набір встановлять «під ключ», – відзначив директор YASNOв Донецькій області Олександр Северін.