Подбайте про свій страховий стаж вже сьогодні!

опубликовано 27.10.2017 в 12:04

Важливою проблемою між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація трудових відносин. Багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками. І винен у такому стані справне лише роботодавець, а й сам працівник, не завжди розуміючи на що він погоджується. Громадяни йдуть на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачаючи можливість користуватися державними гарантіями, зокрема, субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, щорічною відпусткою, а у випадку виробничої травми або захворювання допомогою у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомогою по безробіттю. Погоджуючись на “тіньову” зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) ст.24 передбачає право громадян на працю, тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, який складає на сьогодні 3 200 грн.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII введені нові вимоги до страхового стажу, за наявності якого призначатимуться пенсії.

Вже в 2018 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати не менше 25 років страхового стажу та поетапно щороку вимоги до страхового стажу будуть збільшуватись на 12 місяців і для виходу на пенсію в 60 років в 2028 році необхідно буде мати вже 35 років стажу. Тому молодим людям вже сьогодні необхідно подбати про свій стаж.

Однак, до кінця 2017 року право на призначення пенсії мають особи за наявності страхового стажу не менше 15 років. Також при призначенні пенсій до кінця цього року буде застосовуватись коефіцієнт 1,35 за кожен рік стажу особи.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року необхідного для призначення пенсії страхового стажу, пенсії призначатимуться в 63 роки. Проте, тут теж є свої вимоги до стажу. Так, у 2018 році для цього необхідно мати не менше 15 років стажу, у 2019 - не менше 16 і так далі, а вже в 2028 році не менше 25 років.

За наявності стажу не менше 15 років з 1 січня 2019 року пенсії призначатимуться в 65 років.

Однак, стаж роботи можна буде докупити, проте не більше, ніж як 2 роки. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок, помножений на коефіцієнт 2 - за період до 12 місяців та на коефіцієнт 1,5 - за період від 13 до 24 місяців.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку.

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам негайно зареєструвати належним чином трудові відносини з своїми найманими працівниками, у випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення гідного рівня своїх доходів Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. У разі відмови роботодавця від дотримання цієї вимоги кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.