Покровська об’єднана державна податкова інспекція 27.08.20118

опубликовано 27.08.2018 в 11:55

Новації та перспективи впровадження інноваційної електронної системи e-Receipt

Днями у Селидівському відділенні Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, відбулась зустріч у форматі «круглого столу» за участі заступника начальника-начальника Селидівського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Євгена Вікторовича Босенка з платниками податків на тему: «Новації та перспективи впровадження інноваційної електронної системи e-Receipt».

«На представників бізнесу очікують зміни у сфері застосування РРО, які дозволять спростити та здешевити процес його реєстрації та використання, що зможе покращити умови ведення господарської діяльності», - зазначив Євген Вікторович.

Він повідомив, що з 19.06.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 472, якою затверджено відповідний Порядок.

Порядком передбачено, що учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили зацікавленість щодо участі в цьому проекті.

Інноваційна система реєстрації та обліку РРО – e-Receipt, розроблена ДФС України, передбачає оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони) без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Е-Receipt може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм. Ця система передбачає програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС України, а також буде інтегрована з «Електронним кабінетом». Всі кейси цієї системи безкоштовні для її користувачів та не потребують абонентської плати за користування.

Наприкінці зустрічі Євген Босенковідповів назапитання платників податків.

Сплата єдиного соціального внеску – гарантія соціальної захищеності кожного громадянина

Спеціалісти Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадують про обов’язок сплати єдиного соціального внеску фізичною особою - підприємцем як за себе, так і за працівників, працю яких така особа використовує. Періоди, за які не сплачено єдиний соціальний внесок, не буде враховано у страховий стаж, що в подальшому вплине на майбутню пенсію.

Своєчасна й повна сплата єдиного соціального внеску – це гарантія того, що фізична особа – підприємець, або її офіційно оформлений найманий працівник буде відчувати себе соціально захищеним, а також забезпечуватиметься своєчасне фінансування пенсійних виплат.

Звертаємо увагу, що за порушення строків сплати єдиного внеску передбачено як фінансову відповідальність (відповідно до ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"), так і адміністративну, передбачену ст.1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X.

Для уточнення та проведення звірення стану розрахунків з єдиного соціального внеску запрошуємо Вас до районних Центрів обслуговування платників податків за місцем реєстрації або здійснити їх за допомогою інформаційного ресурсу «Електронний кабінет платника»».

Зарплата в «конвертах» - позбавлення соціальних гарантій.

Легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра.

Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.

Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників.

Працівниками Покровської ОДПІ, під час зустрічей з підприємцями, постійно ведеться роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати. А також необхідність своєчасної та повної сплати податків і зборів (ПДФО, військового збору, єдиного соціального внеску, та інших обов’язкових платежів, що передбачає чинне законодавство), легального використання найманої робочої сили.

Податківці закликають роботодавців і власників підприємств усіх форм власності виявити соціально відповідальне ставлення до працівників, направивши вивільнені кошти на підвищення зарплат.

Адже гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника.

Обласний урочистий захід з нагоди святкування професійного свята Дня шахтаря

Наближається одне з головних свят нашого міста – День Шахтаря. З нагоди професійного свята 21 серпня у Покровську пройшов обласний урочистий захід з нагоди святкування професійного свята Дня шахтаря.

Шахтарів Донеччини зі святом привітали представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць, а також заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко.

Губернатор області подякував працівників вугільної промисловості за самовіддану працю, за те, що вони здобувають енергетичну незалежність України, забезпечують економічну стабільність, дають світло й тепло в оселі українців.

Кращих гірників Донеччини відзначили галузевими нагородами, грамотами та подяками від Донецької обласної державної адміністрації.

Представники Покровської ОДПІ Ірина Поливяна, Наталія Кононіхіна та Олена Горбань прийняли участь в урочистому заході, присвяченому Дню шахтаря.

Пам’ять шахтарів, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок вшанували хвилиною мовчання.

Користуйтеся новими сервісами в Електронному кабінеті

Платники податків мають можливість використовувати новими сервісами в Е-кабінеті під час реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Зокрема:

  • в Електронному кабінеті є можливість подати письмові пояснення та копії документів до декількох ПН/РК, якщо вони складені на одного отримувача за одним і тим самим договором або якщо в таких ПН відображені однотипні операції. Однотипними операціями є операції з однаковими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг;
  • для уникнення помилок при складанні РК до ПН платники можуть скоритися сервісом, який дозволяє переглянути повну інформацію щодо ПН з урахуванням всіх зареєстрованих до неї РК кількісних і вартісних показників.

Також, ДФС реалізовано автозаповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» на підставі даних Єдиного реєстру податкових накладних в Електронному кабінеті.

Для автозаповнення додатка 5 необхідно при створенні документа звітності в приватній частині Електронного кабінету у верхній панелі навігації обрати пункт «додатково/заповнити на основі даних ДФС». Після чого на підставі відомостей, внесених в ЄРПН, заповнюються дані відповідних таблиць Розділів І та ІІ.

Наразі, зазначений сервіс працює в тестовому режимі, проводяться роботи щодо створення сервісу автозаповнення додатків 1 (Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)) та 6 (Довідка (Д6) подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів) до податкової декларації з ПДВ.

До уваги платників податків! З 10 вересня діють тільки нові бюджетні рахунки!

Покровська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує , що з 2 липня 2018 р. почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Звертаємо увагу, що рахунки для сплати ЄСВ не змінилися.

Для зручності платників та з метою уникнення втрати бюджету, встановлено перехідний період – до 11 вересня 2018 р. Тож, якщо податок чи збір був випадково перерахований на старий рахунок, він не втрачається і автоматично переадресується на нові рахунки відповідно до визначених призначень.

Починаючи з 10.09.2018 року зарахування буде здійснюватись виключно на нові рахунки.

Радимо платникам бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті Головного управління ДФС у Донецькій області у розділі «Бюджетні рахунки».

Урочистості до дня Державного Прапора України пройшли в Покровську

23 серпня 2018 року у День Державного Прапора України у Покровську відбулись загальноміські урочистості. На території ЗОШ №9 зібралися представники місцевої влади, військовослужбовці, школярі та активісти міста для того, аби разом підняти головний символ незалежної України – державний Прапор. У святкуванні взяли участь і представники Покровської ОДПІ Ірина Поливяна – заступник начальника та співробітники інспекції – Віра Зелена, Любов Ведькал і Юлія Туник.

На початку заходу було урочисто піднято прапор України та пролунав державний Гімн. Гості свята привітали всіх присутніх із святом, а маленькі мешканці міста висловили свою любов до рідної України під час дитячого танцювального флешмобу.

Святкування було продовжено у Покровському історичному музеї в рамках Всеукраїнської патріотичної акції «Історія прапорів України Ради України».

Працівники музею підготували інформацію про історію української нації та її символи. Під час свята була презентована виставка реконструкції українських прапорів різних епох під назвою «Історія прапорів України – князівські, козацькі, мілітарні та Державний прапор». Про головні символи держави розповів голова краєзнавчого об’єднання «Оберіг» Петро Гайворонський.

Переміщення товарних вантажів

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що з питань щодо переміщення товарних платежів через контрольні пункти в’їзду або виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 годин за телефонами «гарячої лінії»: 0993683346 або 0507068055.

Від користувачів корисних копалин Донеччини спрямовано до зведеного бюджету країни майже 248 мільйонів гривень

Протягом семи місяців 2018 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 247,9 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 182,7 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 65,2 млн гривень. Поточні показники на 29%, або на 56,3 млн грн перевищують сплачену торік суму рентної плати за користування надрами.

На Донеччині зареєстровано платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин 278 суб`єктів господарювання.

Фіскальною службою Донеччини постійно проводиться робота, спрямована на повноту та своєчасну сплату рентних платежів. Так, з початку року до ДФС України направлено інформацію щодо 36 суб’єктів господарювання, які не вносили, несвоєчасно вносили суми податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин або не виконували податкових зобов'язань з цієї плати (протягом шести місяців), по яким рахується податковий борг у сумі 359,3 млнгрн, для подальшого надання зазначених переліків до Державної служби геології та надр України щодо ініціювання питання зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Звертаємо увагу платників рентної плати за користування надрами, що унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини при його ефективному використанні є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя, і тенденція до зростання надходжень рентних платежів сприятиме його збереженню та відновленню.

Більше ніж в 1,5 рази збільшились надходження до місцевих бюджетів від власників нерухомості Донеччини

За сім місяців 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали майже 54 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 59% перевищує надходження минулого року.

Більше третини від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, їх цьогорічний внесок вже склав більш, ніж 19 млн гривень.

На Донеччині нараховується понад 1,9 тисяч платників-юридичних осіб, які володіють 6,8 тисячами об’єктів нерухомості. Відповідно до поданих підприємствами податкових декларацій з податку на нерухоме майно річна сума нарахувань складає 62,7 млн грн, що на рівні показників 2017 року. За сім місяців 2018 року юридичні особи вже сплатили 40,2 млн грн, в тому числі 14,3 млн грн надійшло від платників-юридичних осіб м. Маріуполя.

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-липень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно в 8 разів більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши майже 13,5 млн гривень, з них більше третини – це сплата податку за нерухомість, яка перебуває у власності мешканців м. Маріуполя.

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Місцеві бюджети Донеччини за січень-липень 2018 року поповнилисьмайже на 6 млрд гривень

За січень-липень 2018 року місцеві бюджети Донецької області поповнились на 5 млрд 976 млн грн, що в порівнянні заналогічним періодом минулого року більше на 897 млн грн, або на 18 %.

Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок на доходи фізичних осіб (70 %). За січень-липень 2018 року зібрано більше 4 млрд 163 млн грн, що на 17% більше минулорічних показників за аналогічний період.

Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (8%), що з початку року становить 505 млн грн, що майже на рівні відповідного періоду минулого року.

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету 437 млн грн (7,3%), що на 18%. більше аналогічного періоду минулого року.

Також, з початку року до місцевих бюджетів надійшло 121 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Більшу частину відрахувань забезпечили платники м. Маріуполь – 1864,7 млн грн (31% від загальних надходжень до місцевих бюджетів), підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджет на 825,8 млн грн (13,8%), м. Краматорськ- 601,3 млн грн (10%), м. Бахмут та Бахмутського району – 503,7 млн грн (8,4%).

Додаткові надходження, що надходять до місцевих бюджетів, значно зміцнять фінансову спроможність громад, сприятимуть реалізації соціальних та інфраструктурних проектів, наданню більш якісних та різноманітних послуг жителям Донеччини.

Митниками Донеччинивиявлено порушення митних правил майже на 4 млн гривень

За результатами роботи Донецької митниці ДФС у правоохоронному напрямку протягом січня-липня 2018 року виявлено та задокументовано 137 порушень митних правил на загальну суму майже 3,95 млн гривень. У 17 випадках порушникам митного законодавства не вдалося скористатися неправомірною вигодою від реалізації або користування товарами, що ввезені на митну територію України з порушенням митного законодавства. Товари, що стали предметами правопорушень, на загальну суму понад 115 тис. грн вилучено.

В рамках взаємодії з відповідними підрозділами Головних управлінь ДФС в областях управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС протягом семи місяців поточного року направлено до ГУ ДФС у Догнецькій області 26 матеріалів для проведення контрольно-перевірочних заходів в напрямку протидії порушенням митного та податкового законодавства. Крім того, в результаті опрацювання актів документальних перевірок, що проводились ГУ ДФС у Донецькій області, у липні поточного року складенотри протоколи про порушення митних правил за ознаками ст. 485 Митного кодексу України (ухилення від сплати податків). За всіма зазначеними справами порушниками митного законодавства сплачено штрафні санкції у розмірі 35 тис. гривень.

Не менш успішно митники взаємодіють із представниками правоохоронних органів Донецької області. Так за січень –липень цього року в рамках операції «Рубіж-2018» проведено 21 спільний захід. Результатом узгоджених дій стало складання 22 протоколів про порушення митних правил. Слід зазначити, що 14 протоколів складено саме у липні поточного року. Основними предметами правопорушень стали тютюнові вироби.

Також, за сім місяців 2018 року митницею за рахунок штрафів, накладених митницею і судом, а також коштів, добровільно сплачених порушниками митного законодавства у зв’язку із припиненням справ шляхом компромісу та інших штрафних санкцій, передбачених чинними законодавством, до Держбюджету України перераховано більше 600 тис. гривень.

Державна податкова інспекція

Розповідайте про наш сайт: