Покровська об’єднана державна податкова інспекція надає інформацію

опубликовано 01.10.2018 в 11:45

Розгляд запитів на публічну інформацію,які надійшли до Покровської ОДПІГоловного управління ДФС у Донецькій областізасічень – вересень 2018 року

Одним із шляхів забезпечення доступу до публічної інформації є надання інформації за запитами. За січень – вересень 2018 року до Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області надійшов 1 запит на публічну інформацію, що на 20 запитів менше, ніж за аналогічнийперіод2017 року. Тематика запиту – надання інформації щодо кількості працівників, які перебувають у трудових відносинах з фізичною особою – підприємцем.

Запит зареєстровано в системі електронного документообігу.

Запит на публічну інформацію, що надійшов до Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, має такі характеристики:

  • -статус запитувача: юридична особа;

-форма отримання запиту:письмово – поштою;

-форма надання відповіді на запит:письмово – поштою;

-результат виконання:інформацію надано частково.

  • Статус нерезидента як резидента країни, з якою укладено міжнародний договір, підтверджує довідка

Покровська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 103.1 ст. 103 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.

Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених підпунктами 103.5 і 103.6 ст. 103 ПКУ, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі – довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 ст. 103 ПКУ).

Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України (п. 103.5 ст. 103 ПКУ).

У разі потреби така довідка може бути затребувана у нерезидента особою, яка виплачує йому доходи, або контролюючим органом під час розгляду питання про повернення сум надміру сплачених грошових зобов’язань на іншу дату, що передує даті виплати доходів.

У разі потреби особа, яка виплачує доходи нерезидентові, може звернутися до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) щодо здійснення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, запиту до компетентного органу країни, з якою укладено міжнародний договір України, про підтвердження зазначеної у довідці інформації (п. 103.6 ст. 103 ПКУ).

Особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному (податковому) році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік) може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року (п. 103.8 ст. 103 ПКУ).

Отже, довідка дійсна у межах календарного року, в якому вона видана.

У разі неподання нерезидентом довідки доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (п. 103.10 ст. 103 ПКУ).

Чи виникає право на податкову знижку, якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сум відсутнє.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.263 ст. 14; п.п.166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

Надходження від митників Донеччини до скарбниці держави досягли практично5 млрд гривень

За результатами роботи Донецької митниці ДФС протягом восьми місяців поточного року бюджет країни поповнився фактично на 4,95 млрд гривень. Порівняно із відповідним періодом 2017 року надходження до скарбниці держави зросли більше, ніж на третину, або майже на 1,2 млрд гривень.

Одним з головних факторів зростання надходжень митних платежів до держбюджету, насамперед, є стабільна робота основних бюджетоформуючих підприємств металургійної, вугільної та машинобудівної галузей Донецького регіону. Так, у порівнянні із показниками січня-серпня 2017 року на 30% спостерігається збільшення обсягів оподатковуваних імпортних операцій. Основу переліку бюджетоформуючих товарів становлять товари сировинної групи, які традиційно імпортуються для власних виробничих потреб «флагманів» промисловості Донеччини: вугілля, промислове обладнання, транспорт, вогнетривкі матеріали та вироби, феросплави, вапняк, руди, кокс тощо.

Крім того, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, протягом січня – серпня 2018 року Донецькою митницею ДФС видано 2 122 сертифіката форми EUR.1, що майже в 2 рази перевищує показник минулого року. Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС: Польща, Румунія, Німеччина, Італія, Чехія.

За вісім місяців 2018 року платники Донеччини сплатили до держбюджету 7,8 млрд гривень

Сьогодні добровільна сплата податків бізнесом Донеччини є одним із основних джерел наповнення бюджету. Зростанню доходів країни сприяють як підвищення економічної активності регіону, так і конструктивна робота спеціалістів фіскальних органів Донецької області з протидії ухиленню від оподаткування.

Протягом 8 місяців 2018 року фахівцями фіскальної служби Донецької області забезпечено надходження до державного бюджету країни в розмірі 7,8 млрд гривень.

Надходження січня – серпня 2018 року перевищили сплату відповідного періоду минулого року на 3,3 млрд грн, або у 1,7 рази.

У розрізі основних податків до Державного бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб – 1,6 млрд грн, податку на додану вартість – 1,7 млрд грн, податку на прибуток – 3,5 млрд гривень.

Найбільші надходження до Державного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю - майже 1,5 млрд грн, або третина від усіх надходжень по області, м. Покровську та Покровському району – 0,7 млрд грн, або 15,3%, та м. Краматорську – 0,5 млрд грн, або 10,2%.

У серпні 2018 року органами фіскальної служби Донеччини надано понад 19,4 тисяч адміністративних послуг

У січні-серпні 2018 року зафіксовано майже 176,2 тис звернень представників бізнесу та громадян до органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних послуг.

Фахівцями центрів обслуговування платників у серпні поточного року надано 19414 адміністративних послуг, що на 4,9% більше, ніж у серпні 2017 року. Відмовлено в наданні 68 адміністративних послуг, оскількисуб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.

Як і раніше, найбільш популярною у серпні п.р. залишається адміністративна послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі – ДРФО) – видано 10121 таку картку, що становить 52,1% від загальної кількості наданих адмінпослуг.

Також запитуваними адміністративними послугами у звітному місяці буливидача відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 3448 (17,8%), реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1105 (5,7%), надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1047 (5,4%), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 840 (4,3%), реєстрацію платника єдиного податку – 758 (3,9%) та інше.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області видано 551 ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (296 і 255 ліцензій відповідно), анульовано 149 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами за заявами суб’єктів господарювання (96 і 53 ліцензій відповідно).

У січні – серпні до ГУ ДФС у Донецькій області надійшло 117 запитів на публічну інформацію

Протягом січня-серпня 2018 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області та його територіальними управліннями отримано та забезпечено своєчасне надання відповідей на 117 запитів на отримання публічної інформації.

Зокрема у серпні 2018 року надійшло 18 запитів на отримання публічної інформації. За змістом запити стосувались інформації щодо розрахунків з бюджетом та щодо діяльності підприємств.

За результатами розгляду інформацію надано на 8 запитів, направлено до іншого розпорядника інформації 3 запити, відмовлено у наданні інформації на 7 запитів у зв’язку з тим, що запитувана інформація не відповідала визначенню публічної інформації згідно з законодавством, а стосувалась надання роз’яснень.

Усі відповіді надані у строки, визначені статтею 20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації». Скарги на дії працівників фіскальної служби області стосовно порушень законодавства щодо організації доступу до публічної інформації не зареєстровані.

Державна податкова інспекція

Розповідайте про наш сайт: