Покровська об’єднана державна податкова інспекція

опубликовано 05.12.2017 в 08:42

Покровська ОДПІ запрошує на круглий стіл

В центрі обслуговування платників Мирноградського та Ясинуватсько – Авдіївського відділень ГУ ДФС у Донецькій області (м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 19) 08.12.2017 о 10-00 відбудеться зустріч заступника начальника – начальника Ясинуватсько – Авдіївського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Кононіхіної Н.М. із суб’єктами господарювання, на якій будуть обговорюватись механізми забезпечення прав платників у стосунках з органами ДФС.

Увага підприємцям! Граничні термінинадання заяв про застосування спрощеної/загальної системи оподаткування

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які бажають з 1 січня 2018 року перейти на сплату єдиного податку або змінити групу єдиного податку, повинні до 15 грудня п.р. подати до Центру обслуговування платників заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява).

Законодавством передбачені обов’язкові умови переходу із загальної на спрощену систему оподаткування:

- якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на єдиний податок, дотримано вимоги п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), тобто умови роботи відповідно до обраної групи (пп. 298.1.4 ст. 298 ПКУ).

- на день подання заяви відсутній податковий борг (пп. 291.5.8 ст. 291 ПКУ). При цьому не вважаються податковим боргом суми узгоджених податкових зобов’язань, строк сплати яких не настав.

Платники єдиного податку, які бажають відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування, відповідно до п. 298.2.1 ПКУ повинні не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу подати Заяву. Граничний строк подання такої заяви у поточному році – 21 грудня 2017 року.

Детальна інформація – в Центрах обслуговування платників Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, які розташовані:

- у м.Покровську по вул. Європейська, 1 (тел. 06239 22459);

- у м. Мирнограді по вул. Центральна, 19 (тел. 06239 542147);

- у м. Селидовому по вул. Гоголя, 1 (тел. 06237 23250).

Шановні платники податків!

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків» тепер фізичні особи надають до контролюючого органу разом з відповідною заявою не тільки оригінали документів (після перевірки повертаються), а і їх копії.

Про права платників у День захисту прав людини!

Покровська ОДПІ ГУ ДФС України звертає увагу, що основні права платника податків визначені статею 17 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

З метою реалізації своїх прав у відносинах з органами ДФС як громадяни, так і як платники податків мають право на:

- звернення громадян до органів фіскальної служби (ст.40 Конституції України та ЗУ від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян»);

- оскарження рішень фіскальних органів в адміністративному порядку (ст. 56 ПКУ та Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 №916);

- звернення до адміністративного суду з оскарженням рішень, дій чи бездіяльності фіскальних органів (Кодекс адміністративного судочинства України, ст. 56 ПКУ);

- отримання публічної інформації (Закон України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»).

Працівники повідомляють, що як громадяни, так і платники податків мають можливість:

1. для пошуку та отримання інформації з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску тощо використовувати можливості загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) – zir.sfs.gov.ua;

2. отримувати телефоном достовірну і повну довідкову інформацію та консультації у Контакт-Центрі ДФС України – т. 0 800501007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів – за тарифами операторів);

3. цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальних органів (антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» - т. 0 800 501 007 напрямок «4»).

Промоакція щодо офіційного оформлення трудових відносин

Роз’яснення роботодавцям та їх працівникам вимог чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати та негативних наслідків приховування найманої праці - мета промоакції, проведеної фахівцями Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області серед підприємців і відвідувачів ринку «Центральний» м.Покровська.

Працівники фіскальної служби інформували громадян про цілий ряд ризиків виплати заробітної плати «у конвертах» як для працівників, так і для роботодавців, а також про величезне соціально-економічне значення офіційного оформлення трудових відносин.

Зайнятість населення у тіньовому секторі обмежує можливість реалізації більшості соціальних прав, передбачених законодавством України, а саме: на державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачену легальну заробітну плату, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.

Доречі, тривала зайнятість у неформальному секторі призводить до втрати професійно-кваліфікаційних навичок працівників, зниження її матеріального та культурного рівня, що значно знижує якість трудового потенціалу, кадрову стабільність та налагодженість роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Крім цього, ухилення від сплати податків у всіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Новації для сільськогосподарських підприємств з 1 січня 2018 року

У Покровській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформують про внесення змін до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464). Новації відображені у Законі України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесеня змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон № 2148).

Зміни наберуть чинності з 1 січня 2018 року. Відповідно до пункту 5¹ частини першої статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнобов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Згідно із внесеними змінами, з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 статті 10 Закону № 2464 в редакції Закону № 2148).

Водночас членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу.

Фіхівці ОДПІ звертають увагу, що члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

За 10 місяців 2017 року кількість платників Покровської ОДПІ збільшилась на 1342 особи

Станом на 01.11.2017 в Покровській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області зареєстровано 26422 платника податків, у т.ч. 9288 – юридичних осіб, 17134 - фізичних осіб - підприємців.

За 10 місяців п.р. стали на облік в ОДПІ 1342 платника податків, з яких 169 – юридичні особи, 1173 – фізичні особи - підприємці. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року спостерігається збільшення кількості зареєстрованих платників на 366 осіб, або на 37,5 відсотка. Найбільше зростання відбулось по фізичним особам - підприємцям, яких стало на облік майже у 2 рази більше, ніж за відповідний період попереднього року.

Водночас, станом на 01.11.2017 припинили свою діяльність 700 осіб, з яких: 135 - юридичні, 565 – фізичні особи - підприємці.

Звертаємо увагу, що фізичні особи - підприємці та особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік у контролюючих органах за податковою адресою.

Помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, щоДержавна фіскальна служба України на виконання доручення Міністерства фінансів України від 27.11.2017 № 11310-09-10/32809 та у зв’язку із численними запитами платників ПДВ надала роз’яснення з метою мінімізації впливу помилок, допущених платниками податку при визначенні в ПН/РК ознаки їх належності до спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Так, зокрема, не вказано код «2» та «3» після першого знака дробу у номерах податкових накладних, які складено за операціями з постачання товарів/послуг у межах спеціального режиму і навпаки.

Наявність такої невідповідності може впливати на результат обчислення в Системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА ПДВ) суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН.

З метою мінімізації впливу помилок, допущених платниками податку при визначенні в ПН/РК ознаки їх належності до спецрежиму (не вказано код "2" або "3" після першого знака дробу у номерах податкових накладних, які складено за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму, і навпаки), на результат обчислення в СЕА ПДВ реєстраційного ліміту ДФС інформує про механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних.

Детально із ситуаційними прикладами можна ознайомитись у листі ДФС України від 28.11.2017 № 32659/7/99-99-15-03-02-17 «Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної» на офіційному порталі відомства.

Особливості оподаткування вартості святкових подарунків та квитків на новорічно -різдвяні заходи

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує особливості оподаткування вартості святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих від органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров’я і культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, які визначені Законом України від 30 листопада 2000 року №2117-III «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» зі змінами (далі – Закон №2117).

Законом № 2117 встановлено, що у період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року вартість святкових подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи не включається до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб – батьків, які отримали дитячі святкові подарунки від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров’я і культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Податківці наголошують, що відповідно до п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 році – 800 грн).

Вартість дарунків, яка не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, роботодавець (інша особа, що надає дитячі подарунки) відображає у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платникові податків, перевищує у 2017 році 800 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та відображається роботодавцем (особою, що надає дитячі подарунки) у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо. Крім того, якщо вартість подарунку перевищує 800 грн., із суми перевищення слід сплатити 1,5% військового збору.

Переміщення товарних вантажів

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що з питань щодо переміщення товарних платежів через контрольні пункти в’їзду або виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 годин за телефонами «гарячої лінії»: 0993683346 або 0507068055.

Державна податкова інспекція

Розповідайте про наш сайт: