ПРО ПЕРЕВИПУСК ЕЛЕКТРОННИХ ПЕНСІЙНИХ ПОСВІДЧЕНЬ (ЕПП)

опубликовано 12.02.2020 в 09:18

На численні запитання щодо перевипуску електронних пенсійних посвідчень (далі - ЕПП), термін дії яких спливає, повідомляємо.

Електронні пенсійні посвідчення (ЕПП) випускають на певний строк, і наближається час, коли в них закінчується термін використання саме як банківської картки. Хвилюватися з цього приводу не потрібно, адже це нормальна практика: всім відомо, що через певний період банківську картку потрібно поновлювати.

ЕПП — є банківською карткою (посвідчення видає банк, тож термін його дії як банківської картки визначає саме банк) і пенсійним посвідченням (при цьому термін дії як пенсійного посвідчення здебільшого є безстроковим (наприклад, якщо пенсіонер одержує пенсію за віком). Тобто має відбуватися автоматичне поновлення або продовження дії такого документа.

Процес автоматичного перевипуску забезпечено з подальшим СМС-інформуванням пенсіонера про необхідність отримання нового ЕПП у відділенні банку, вказаному ним в заяві на оформлення ЕПП перший раз.

Але є обставини, за яких людина має звернутися в Пенсійний фонд із заявою про випуск нового ЕПП. Наприклад у випадку, коли пенсіонер хоче отримати посвідчення в іншому відділенні банку (при зміні місця проживання), а також у разі закінчення строку дії ЕПП саме як пенсійного посвідчення, тобто коли пенсію було призначено на певний термін (пенсії з інвалідності, які призначають на період, на який встановлено інвалідність або пенсій у зв’язку з втратою годувальника, які призначають до досягнення одержувачем певного віку).

У випадку, якщо електронне пенсійне посвідчення було втрачено або пошкоджено пенсіонер має звернутись із заявою в установу банку, у якому цей документ було отримано, і через певний час отримати нове ЕПП.

Розповідайте про наш сайт: