Щодо заходів впливу та стягнення у разі несплати/несвоєчасної сплати єдиного внеску

опубликовано 13.07.2018 в 10:30

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє про деякі заходи, передбачені законодавством, які застосовуються фіскальними органами до платників, які допустили несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Відповідно до ст. 25 Закону України від 08.07.2010 №2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон) до платників, які не виконали визначені Законом обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.

Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов’язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Вимога органу доходів і зборів про сплату недоїмки або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накладається арешт на все майно та кошти боржника.

Статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» визначені обов’язки і права виконавців, обов’язковість вимог виконавців, одним з яких є:

«У разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, який видав виконавчий документ, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішенням про стягнення періодичних платежів».

Шановні платники податків! З метою уникнення заходів примусового стягнення своєчасно виконуйте зобовязання зі сплати єдиного внеску.

Покровсько – Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області

Державна податкова інспекція