Увага! Виїзний особистий прийом громадян

опубликовано 07.11.2017 в 12:16

Заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області Єльникова Алла Петрівна проводить виїзний особистий прийом громадян в Покровській ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області 21.12.2017 з 10-00 до 12-00.

Попередній запис громадян на особистий прийом здійснюється в приміщенні Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області за адресою: каб.1, вул. Європейська (Горького), буд.1, м. Покровськ з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00(у п’ятницю – до 16.45) або за телефоном: (06239) 22459.

Попередній запис на особистий прийом припиняється за десять робочих днів до календарної дати особистого прийому.

На зустріч з платниками запрошує Покровська ОДПІ

В центрі обслуговування платників Селидівського відділення (м. Селидове., вул. Гоголя, 1) 10.11.2017 о 10-00 відбудеться зустріч заступника начальника – начальника Селидівського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Босенко Є.В. зі суб’єктами господарювання та громадянами, на якій буде обговорюватись питання легалізації заробітної плати.

Помилкова податкова накладна не зареєстрована в ЄРПН, що робити?

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області неодноразово приділяла увагу у своїх статтях розгляду питання стосовно дій платників у разі помилкової реєстрації податкових накладних. Цього разу фахівці інформують щодо законодавчо передбачених норм у разі помилкового направлення накладної, реєстрація якої була зупинена.

Податківці повідомляють, що відповідно до п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат іших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами, встановленими абзацом першим п.44.1 ст 44 ПКУ. До податкової декларації з ПДВ вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку з метою виправлення допущеної помилки має право згідно з п. 192.1 ст 192 ПКУ скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням визначених термінів реєстрації.

У зв’язку з тим, що податкова накладна була надіслана помилково та її реєстрація була зупинена, платник податку не зобов’язаний відображати таку податкову накладну у податковій декларації з ПДВ.

Фахівці звертають увагу, що у разі відправлення помилкової ПН, необхідно оформити на підприємстві акт такої помилки та направити лист – повідомлення до органів ДФС.

До уваги неприбуткових організацій

Покровська ОДПІ ГУ у Донецькій області повідомляє, що згідно Закону України від 06 жовтня 2016 року № 1667-VIII « Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» передбачено норму, відповідно до якої тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Фахівці ОДПІ звертають увагу на те, що неприбуткові організації, які до 1 січня 2018 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами ПКУ, та не нададуть копії таких документів фіскальному органу, після зазначеної дати будуть виключені з реєстру неприбуткових установ та організацій.

Процес виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення фіскального органу шляхом скасування присвоєної їй ознаки неприбутковості. Як наслідок з 1 січня 2018 року така релігійна втратить статус неприбуткової і буде вважатись платником податку на прибуток на загальних підставах з відповідним оподаткуванням. Зазначена норма передбачена п. 35 підрозд. 4 розд. XX ПКУ.

Заповнюй податкову звітність лише українською мовою

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що ч. 2 ст.19 Конституції України встановлено, що форма податкової декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну, податкову і митну політику. У такому ж порядку встановлюються форми податкових декларацій з місцевих податків і зборів, що є обов’язковими для застосування їх платниками (податковими агентами).

Положення про українську мову, як державну, міститься у р.I «Загальні засади» Конституції України, який закріплює основи конституційного ладу в Україні. Згідно ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Публічними сферами, в яких застосовується державна мова, охоплюються, насамперед, сфери здійснення повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 05 червня 2012 № 5029 – VI « Про засади державної мовної політики» (далі – Закон) державна мова - закріплена законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв’язку та інформатики тощо. Частиною 2 ст. 6 Закону передбачено, що українська мова як державна мова обов’язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади. Регіональна мова може використовуватися у межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), в роботі, діловодстві і документації місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування (мови) ( ч.1 ст.11 Закону).

Вимоги щодо заповнення податкової звітності, та безпосередньо форми останньої, встановлюються уповноваженим центральним органом виконавчої влади і є обов’язковими не лише для одного регіону, а й для платників податків на усій території України.

Таким чином, з огляду на приписи п.п. 4.1.2 ПКУ, враховуючи принцип рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу, вимога щодо заповнення податкової звітності державною мовою є обов’язковою на усій території України.

Покровська ОДПІ: розгляд запитів на публічну інформацію

Відповідно до Закону України від 13 січня 2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» публічною інформацією є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами власних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством або яка знаходиться у володінні суб’єктів власних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом.

Розгляд запитів на публічну інформацію завжди знаходиться на контролі фахівців Центру обслуговування платників податків. Так за січень-жовтень 2017 року до Центру надійшло 22 запита на публічну інформацію, що на 19 запитів менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Запити на публічну інформацію, що надійшли з початку року, мають такі характеристики:

- статус запитувача: 6 - від юридичних осіб, 16 - від фізичних осіб;

- форма отримання запиту: 17 - письмово - поштою; 5 - письмово - е-mail;

- форма надання відповіді на запит: 20 - письмово поштою; 2 - письмово - е-mail;

- результат виконання: 15 - інформацію надано повністю, 5 - інформацію надано частково, надано пояснення, 2 - відмовлено, надано роз’яснення.

Звернення громадян на постійному контролі в Покровській ОДПІ

Відповідно до статті 1 Закону України « Про звернення громадян» громадяни мають право звернутися до органів державної влади та органів місцевого самоврядування із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх прав і законних інтересів.

Звернення громадян – це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Фахівці Центру обслуговування платників Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформують про те, що за січень - жовтень 2017 року до податкової інспекції надійшло 19 письмових звернень від громадян, що на 11 звернень менше, ніж за відповідний період минулого року.

З початку року Покровською ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області розглянуто 19 звернень громадян, в тому числі 2 колективних звернення, за їх результатами: на 12 звернень надано відповідні роз`яснення, направлено на розгляд за належністю до інших органів відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» - 5 звернень, відмовлено в задоволенні - 2 звернення.

Зокрема, у жовтні 2017 року надійшло 2 письмових звернення (заяви), що на 1 звернення менше, ніж за відповідний період 2016 року.

Основні питання, які порушено у письмових зверненнях, що надійшли на розгляд до інспекції - нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (8 звернень), проведення контрольно - перевірочної роботи (4 звернення), адміністрування податку на доходи фізичних осіб (2 звернення), реєстрація та облік платників податків (2 звернення).

Усі звернення громадян розглянуто у законодавчо встановлені терміни. Порушень термінів надання відповідей на звернення громадян за звітний період не встановлено.

Промо-акція від Покровської ОДПІ

Виплата заробітної плати в "конвертах" – одна з найболючіших проблем суспільства, яка має ряд негативних наслідків, серед яких і недоотримані кошти бюджетів, соціальних фондів, і відсутність соціальних гарантій громадян.

В рамках проведення кампанії, направленої проти нелегального працевлаштування фахівці Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області провели промо-акцію на об’єктах здійснення господарської діяльності м. Покровська: ринку «Привокзальний» та в торгових павільйонах по вул. Європейська.

Під час акції фіскали наголосили, що далеко не всі приватні підприємці прагнуть оформити трудовий договір зі своїми найманими працівниками належним чином. А між тим, оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати - це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата,страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення. І тому самі працівники, дбаючи про достойне життя для себе та своєї родини, повинні вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин.

Крім цього працівники інспекції закликали роботодавців не чекати проведення перевірок, своєчасно оформляти найманих працівників, враховувати мінімальний рівень заробітної плати та відображати в звітності реальні суми виплат. Наголосили, що ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Понад 1,6 мільярда гривень сплачено платниками Покровської ОДПІ

За 10 місяців поточного року платниками Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області сплачено до Зведеного бюджету України 1646,3 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. Державний бюджет поповнився на 659,6 млн грн., та на 986,7 млн грн. - місцеві скарбниці.

У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження зросли більше, ніж на третину. Додаткові надходження становлять майже 422 млн грн., у т.ч. до державного бюджету - понад 161 млн грн., до місцевих– понад 261 мільйон гривень.

Найбільше платники регіону сплатили податку на доходи фізичних осіб, надходження якого з початку року перевищили мільярдний рубіж, та спрямувалися відповідно до державного бюджету - в сумі 256,6 млн. грн., та місцевих бюджетів – в обсязі 749,8 мільйона гривень.

Своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина.

Працівники органів ДФС, у свою чергу, прагнуть забезпечити відкритий формат взаємодії з платниками податків, створити для бізнесу більш комфортні умови шляхом надання якісних консультативних послуг, приведення електронних сервісів до європейських стандартів, а також впровадження нових.

Донеччина: Зведений бюджет країни отримав понад 13 млрд гривень податків за десять місяців

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що зведений бюджет країни отримав понад 13 млрд гривень податків за десять місяців, що на 2,9 млрд грн, або на 29%, перевищує надходження аналогічного періоду 2016 року. З початку року до державного бюджету країни забезпечено збір у сумі 5,4 млрд. грн.. Цей показник на 1,8 млрд грн, або на 49%, вище за показник відповідного періоду минулого року.

Місцеві бюджети регіону за січень-жовтень 2017 року поповнились на 7,5 млрд. грн, що на 1,1 млрд. грн, або на 18% більше, ніж у 2016 році.

Фахівці звертають увагу на те, що у структурі зведеного бюджету країни найбільший приріст надходжень належить податку на прибуток підприємств. У цьому році підприємства Донеччини перерахували майже на 6 разів більше зазначеного податку, ніж торік. Так, за січень-жовтень 2017 року зведений бюджет отримав більше 13 млрд. гривень.

Обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб до зведеного бюджету країни за десять місяців 2017 року збільшились на 1,2 млрд грн та склали 6,8 млрд гривень. Таке збільшення відбулось завдяки ефективній роботі фіскальної служби з детінізації ринку праці та протидії порушенням, а також посиленню контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства.

Крім того, за звітний період значно зросли надходження податку на додану вартість.З початку 2017 року від платників Донецької області надійшло 1,6 млрд грн проти 1,1 млрд грн за відповідний період 2017 року.

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області звертають увагу платників на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.

Переміщення товарних вантажів

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що з питань щодо переміщення товарних платежів через контрольні пункти в’їзду або виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 годин за телефонами «гарячої лінії»: 0993683346 або 0507068055.

Графік виїзних особистих прийомів громадян посадовими особами Головного управління                                       Державної фіскальної служби у Донецькій області на IV квартал 2017 року

№ п/п П.І.Б. та посада особи Дні прийому Часи прийому Місце проведення прийому
Жовтень
1. Єльникова Алла Петрівна – в.о. заступника начальника

ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Покровсько-Добропільського управління

19.10.2017 10.00-12.00 Добропільська ОДПІ
2. Чубаров Олексій Дмитрович в.о. заступника начальника - начальника Волновасько-Мангушського управління ГУ ДФС у Донецькій області 26.10.2017 10.00-12.00 Мангуська ОДПІ
3. Гринцов Олександр Васильович – в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Костянтинівсько-Дружківського управління 30.10.2017 10.00-12.00 Слов’янська ОДПІ
Листопад
1. Долозіна Ірина Леонідівна -перший заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області 02.11.2017 10.00-12.00 Маріупольська ОДПІ
2. Погосян Марина Лаврентіївна – заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області 09.11.2017 10.00-12.00 Мар’їнська ОДПІ
3. Гринцов Олександр Васильович – в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Костянтинівсько-Дружківського управління 17.11.2017 10.00-12.00 Бахмутська ОДПІ
4. Долгальов Віталій Юрійович– в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Краматорського управління 27.11.2017 10.00-12.00 ДПІ у м. Краматорську
Грудень
1. Гринцов Олександр Васильович – в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Костянтинівсько-Дружківського управління 08.12.2017 10.00-12.00 Костянтинівська ОДПІ
2. Єльникова Алла Петрівна – в.о. заступника начальника

ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Покровсько-Добропільського управління

21.12.2017 10.00-12.00 Покровська ОДПІ

Графік особистого прийому громадян керівництвом Головного управління                                                 Державної фіскальної служби у Донецькій області

Погорєлий Сергій Степанович – начальник ГУ ДФС у Донецькій області – кожен четвер місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Долозіна Ірина Леонідівна – перший заступникначальника ГУ ДФС у Донецькій області – кожен вівторок місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Перунін Віталій Михайлович – перший заступникначальника ГУ ДФС у Донецькій області – кожна середа місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Погосян Марина Лаврентіївна заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області – кожен понеділок місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Дарменко В’ячеслав Миколайович – заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області – кожен вівторок місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

Лунькова Світлана Іванівна – заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області – кожна п’ятниця місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Долгальов Віталій Юрійович – в.о. заступника начальника - начальника Краматорського управління ГУ ДФС у Донецькій області – кожна п’ятниця місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

Єльникова Алла Петрівна – в.о. заступника начальника - начальника Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області – кожен понеділок місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

Гринцов Олександр Васильович – в.о. заступника начальника - начальника Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області – кожен четвер місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

Чубаров Олексій Дмитрович – в.о. заступника начальника - начальника Волновасько-Мангушського управління ГУ ДФС у Донецькій області – кожна середа місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

Гнатюк В’ячеслав Володимирович – в.о.заступниканачальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальник управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО – друга середа місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

Графік особистого прийому громадян посадовими особами структурних підрозділів                            Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області

Управління організації роботи – кожен перший понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Відділ охорони державної таємниці, технічного та криптографічного захисту інформації – кожен перший вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури – кожнаперша середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18год.00 хв.

Управління по роботі з персоналом –кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності – кожна перша п’ятниця місяця з 14 год. 00 хв. до 16год. 45 хв.

Управління внутрішнього аудиту – кожен третій понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем – кожен третій вівторок місяця з 14год.00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління обслуговування платників – кожна третя середа місяця з 09год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління інформаційних технологій – кожен третій четвер місяця з 14год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Юридичне управління – кожна третя п’ятниця місяця з 09год.00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління податків і зборів з юридичних осіб - кожен другий понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління податків і зборів з фізичних осіб – кожен другий вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління аудиту – кожна друга середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом – кожна друга п’ятниця місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління погашення боргу – кожен четвертий понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Оперативне управління - кожен четвертий вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Донецькій області – кожна четверта середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Слідче управління фінансових розслідувань – кожен четвертий четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13год.00хв.

Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО – кожнаперша п’ятниця місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів – кожнаперша середа місяця з 09год.00 хв. до 13 год. 00 хв.

Бахмутське управління – кожен понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Костянтинівське-Дружківське управління – кожен вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Краматорське управління – кожна середа місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Покровсько-Добропільське управління – кожен четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Маріупольське управління – кожна п’ятниця місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Слов’янське управління – кожен понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Волновасько-Мангушське управління – кожен вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Мар’їнське управління – кожна середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

            Поштова адреса Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області: 87526, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114.

            Адреса приймальні громадян Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області: 87515, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 2.

            Попередній запис громадян на особистий прийом до керівництва та посадових осіб структурних підрозділів Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області здійснюється за телефоном (0629) 57-76-68 з понеділка по п`ятницю з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 18 год. 00 хв. (у п`ятницю до 16 год. 45 хв.).

            Попередній запис на особистий прийом до керівництва органу ДФС припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, до посадових осіб структурних підрозділів ГУ ДФС у Донецькій області – за п'ять робочих днів до дати особистого прийому. Запис на наступний прийом розпочинається в день припинення запису на черговий прийом.

Розповідайте про наш сайт: