Увага! Заборгованість перед бюджетом може спричинити тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України

опубликовано 06.12.2018 в 11:23

Покровсько – Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області наголошує на необхідності сплати узгоджених податкових зобов'язань. Несвоєчасна сплата або несплата таких зобов'язань може спричинити негативні наслідки для громадян, що нехтують своїм конституційним обов'язком, зокрема, у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

Так, вимогами ст. 441 Цивільно – процесуального кодексу України визначено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов'язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні. Відповідне подання суд розглядає негайно, без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Вже наявна позитивна для органів ДФС судова практика, де судами застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України до громадян, що ухилялись від сплати податків та зборів. Вказані судові рішення набрали законної сили.

З метою контролю за надходженням обов'язкових платежів до бюджету, подібні заходи можуть вживатися у відношенні всіх осіб, які ухиляються від сплати податків і зборів, як громадян, так і керівників суб'єктів господарювання.

Шановні платники! Вчасно сплачуйте податкові зобов’язання, не допускайте заборгованостіперед бюджетом!

Розповідайте про наш сайт: