В клубі «Свідомого батьківства» говорили про права та гарантії неповнолітніх при працевлаштуванні.

опубликовано 11.06.2019 в 14:14

10 червня у Мирноградському міському центрі зайнятості до Всесвітнього дня боротьби за ліквідацію дитячої праці пройшло засідання клубу «Свідоме батьківство». В засіданні взяли участь батьки з числа безробітних, які мають неповнолітніх дітей. Захід відбувся в Молодіжному центрі «Рух» за участю заступника начальника Мирноградського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олени Піддубної.

Заступник директора Мирноградського міського центру зайнятості Галина Лагуніна відкриваючи захід, наголосила: «Літо – пора канікул. Багато сучасних школярів замислюються про підробіток. Як правило, роботодавці не охоче беруть дітей на роботу, не поспішають оформляти їх згідно з усіма вимогами законодавства. Це пов’язано з тим, що дитяча праця передбачає для підлітків чимало привілеїв, що в свою чергу помітно ускладнює життя роботодавцю. День боротьби з дитячою працею переважно спрямований на пробудження свідомості дорослого населення».

Провідний юрисконсульт Максим Кириченко проінформував присутніх про найпоширеніші порушення законодавства, які допускають роботодавці при працевлаштуванні неповнолітніх та безпосередньо роботі з ними. Обговорили з учасниками заходу, як захистити неповнолітніх, які права та гарантії мають неповнолітні безпосередньо при працевлаштуванні.

В свою чергу заступник начальника Мирноградського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Піддубна, ознойомила громадян з можливістю передбаченою Конституцією України здійснювати правосуддя через присяжних та заохочення їх до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею першої інстанції. В рамках реалізації нової кампанії «Я маю право бути присяжним» з проектом Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО!”, присутні дізналися хто такі присяжні, хто може бути присяжним, до розгляду яких справ залучаються присяжні та як стати присяжним.

На завершення засідання присутнім продемонстрували сучасні сервіси служби зайнятості та надали методичні рекомендації щодо їх використання. В допомогу батькам, для більш обґрунтованого підходу до вибору майбутньої професії старшокласниками презентували дистанційне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа» та безкоштовний додаток на Android «Центр професійної орієнтації», в якому міститься безліч рекомендацій для школярів та батьків. Додаток на Android «Центр професійної орієнтації» доступний для завантаження у Google Play за посиланням: https://bit.ly/2ExMKOz

Розповідайте про наш сайт: