Всесвітній день без автомобіля

опубликовано 12.09.2018 в 16:14

                                     

 22 вересня - Всесвітній День без автомобілів (WorldCarFree- Day). Просто залиш авто вдома!

Вперше акція День без автомобіля пройшла у Франції в 1998 році. Тоді в заході брали участь всього близько двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35-ти країнах світу, зокрема, в Японії, Бразилії та Канаді. В цей день водіям пропонують залишити свої автомобілі вдома та віддати перевагу пересуванню на велосипеді або громадському транспорті.

Водіям також рекомендується: глушити мотор при зупинках; продумати, як можна уникнути тривалих прогрівів двигуна в холодну пору року; поважати права пішоходів, гальмувати перед "зеброю" і знаками пішохідного переходу, не ігнорувати і не притискувати до бордюру велосипедистів.

Прикметно, що, за приблизними оцінками, в акції День без автомобіля щороку беруть участь більше 100 мільйонів осіб у 1,5 тисячі містсвіту.Наростаюча популярність Всесвітнього Дня без автомобілів цілком зрозуміла. Це свято покликане нагадати нам про існування альтернативних засобів пересування, від яких ми вже відвикли - громадський транспорт, велосипед, а такожпішохiднi прогулянки. Як відомо, регулярні піші прогулянки є однією з обов'язкових складових здорового способу життя.

Один день без авто – це також добра нагода приділити більше часу для спілкування із своїми ближніми, а також подивитися на світ поглядом – любові та відповідальності до оточуючого нас свiту.Закликаємо всіх небайдужих підтримати Всесвітній День без автомобілів!

Розповідайте про наш сайт: