Як використовувати пральну машину та заощаджувати електроенергію

опубликовано 07.05.2020 в 14:55

Пральна машина-автомат може витрачати майже 15% електроенергії, що споживає родина. Під час карантину прати доводиться ще більше з санітарних міркувань. Електропостачальник YASNO дає поради, як заощадити на пранні та ефективно використовувати всі можливості приладу:

• Завантажуйте пральну машину мінімум на три чверті від допустимої ваги. Не треба прати кожного дня по кілька сорочок, якщо можна об’єднати їх з іншим одягом. Адже чим частіше ви вмикаєте машину, тим більше електроенергії вона споживає, незалежно від заповнення барабану. Але перевантажувати машину теж не можна, тому що це збільшує електроспоживання на 10-15%.

• Знижуйте температуру прання. Щоб нагріти воду до 60°, пральній машині потрібно вдвічі більше електроенергії, ніж для 30°. Якщо білизна не дуже забруднена, а тим паче якщо вона з делікатних тканин, її не треба прати при високих температурах. Ще більше знизити необхідність нагрівати воду можуть сучасні пральні порошки та миючі засоби.

• Обирайте функцію швидкого прання та використовуйте відповідні програми для кожного типу білизни та одягу.

• Вибирайте техніку класу енергоспоживання А та А+. Існують також класи від В до G. Чим далі за алфавітом, тим більше електроенергії споживає пральна техніка.

• Обробіть плями до прання, щоб не використовувати попереднє споліскування. Так ви зекономите й воду, й електроенергію.

• Використовуйте таймер відкладеного старту. Автоматичний запуск може бути актуальним, наприклад, якщо у вас встановлений двозонний лічильник, який дозволяє сплачувати удвічі менше за електроенергію, використану з 23:00 до 07:00. З таким лічильником пральну машину можна вмикати, наприклад, з 6 до7 ранку, поки збираєтесь на роботу.

«Ми завжди піклуємося про те, щоб наші клієнти могли заощаджувати сімейні витрати на електроенергію. Тому ділимося актуальними порадами та закликаємо впроваджувати вдома енергоощадливі звички, що дозволяють раціонально використовувати кожну кіловат-годину та покращувати екологію. Щоб отримати ще більше можливостей для економії, наші клієнти у період карантину можуть скористатися знижкою у 15% на енергоефективні набори Розумний Watt, до складу яких входить двозонний лічильник з послугою встановлення під ключ», – додав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.