Ясні дні: 1,7 млн кВт·год «сонячної» електроенергії виробили у квітні власники домашніх станцій Донеччини

опубликовано 14.05.2020 в 08:57

Просьюмери* регіону згенерували майже вдвічі більше «чистої» електроенергії, ніж за три попередні місяці. Це дозволило їм лише у квітні заробити 6,7 млн грн, з початку 2020 року – 13 млн грн. Електропостачальник YASNOу Донецькій області здійснює виплати виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом.

У квітні на Донеччині стало на 13 приватних сонячних станцій більше. Тепер 477 домогосподарств виробляють екологічно чисту електроенергію та задовольняють не тільки власні потреби, а й продають залишок у мережу.Більшість станцій встановлено у Маріуполі – 109. По 48 родин виробляють електроенергію у Слов’янську та Мангуші, ще 46 – у Нікольському.

«Ясні весняні дні сприяють збільшенню кількості виробленої просьюмерами електроенергії. Постачальник YASNO піклується про енергонезалежність клієнтів та пропонує встановлення домашніх сонячних станцій «під ключ». Попри карантин вже зараз можна подати документи для оформлення договору на продаж за «зеленим» тарифом електронною поштою або на сайті YASNO», – розказав директор YASNOв Донецькій області Олександр Северін.

Загалом в Україні, за даними Держенергоефективності, вже більше 24 тисяч домогосподарств генерують майже 700 млн кВтгод чистої електроенергії на рік.

*Просьюмери (від англ. prosumer, producer – виробник + consumer - споживач) – домогосподарства, що самостійно виробляють електроенергію для своїх потреб, а надлишок продають у мережу.