Зручні сервіси Пенсійного фонду України

опубликовано 26.02.2019 в 20:33

Основним пріоритетом діяльності Пенсійного фонду України є поліпшення якості обслуговування громадян. Тому Покровське об’єднане управління Пенсійного фонду України постійно працює над вдосконаленням форм і методів роботи з населенням, запроваджуючи сучасні і максимально зручні способи надання послуг.

Зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Фонду, громадяни можуть отримувати послуги дистанційно, тобто не відвідуючи Фонд. Зареєструватись можна двома способами: за логіном і паролем, які видають фахівці Пенсійного фонду, або електронним цифровим підписом.

Нещодавно Пенсійний фонд України запровадив новий сервіс із наданняелектронних документів з підтвердженням QR-кодом. Послуга доступна для користувачів Веб-порталу Пенсійного фонду України, які увійшли на портал за допомогою ЕЦП. Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:

• довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
  • довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;
  • індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;
  • витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Веб-портал працює з дотриманням вимог захисту персональних даних, отож інформація цілковито захищена. Усі отримані в електронному вигляді документи з QR-кодом є такими ж правомірними, як і паперові аналоги.

До нових сервісів обслуговування громадян належить також смс-інформування, за допомогою якого Пенсійний фонд України інформує про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, а кожного працюючого щомісячно повідомляє про сплату єдиного соціального внеску та зарахування страхового стажу, що є інструментом контролю за своїм роботодавцем.

Зареєструватись на отримання повідомлення можна двома способами: за особистим зверненням до ПФУ, надавши відповідну заяву або самостійно налаштувавши сервіс.

Станом на 01.02.2019 року вже 8750 громадян м. Мирноград користуються електронними послугами порталу, в тому числі у 2018 році зареєстровано 3288 громадян. Реєстрація триває. Чекаємо Вас за адресою: м.Мирноград, вул. Центральна, 13, ІІ поверх, каб. № 212.

В. о. начальника Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України                     О. Дрегваль

Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області