Інформація для підприємців

Опубликовано 08.09.2018

Розгляд запитів на публічну інформацію,які надійшли до Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області за січень – серпень 2018 року

Одним із шляхів забезпечення доступу до публічної інформації є надання інформації за запитами. За січень – серпень 2018 року до Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області надійшов 1 запит на публічну інформацію, що на 19 запитів менше, ніж за аналогічнийперіод2017 року. Тематика запиту – надання інформації щодо кількості працівників, які перебувають у трудових відносинах з фізичною особою – підприємцем.

Запит зареєстровано в системі електронного документообігу.

Запит на публічну інформацію, що надійшов до Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, має такі характеристики:

  • -статус запитувача: юридична особа;

-форма отримання запиту:письмово – поштою;

-форма надання відповіді на запит:письмово – поштою;

-результат виконання:інформацію надано частково.

Підприємці, які досягли пенсійного віку, не сплачують ЄСВ

Покровська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що для підприємців, які досягли пенсійного віку, дуже актуальним є питання сплати єдиного соціального внеску. Відповідно до Закону України від 08.07.2010 N 2464-VI «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподатковування, а також члени їх родин, які беруть участь у здійсненні ними підприємницької діяльності, є платниками ЄСВ.

Однак, згідно із частиною 4 статті 4 Закону про ЄСВ фізичні особи - підприємці звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й одержують пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску вийнятково за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Разом з тим за найманих робітників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з діючим законодавством.

Встигніть реалізувати право на податкову знижку до кінця 2018 року

Фахівці Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертають увагу, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2017 року платники податків можуть подати декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня 2018 року включно до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Алгоритм нарахування податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених за навчання за наслідками звітного податкового 2017 року розраховується наступним чином:

- визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) за її наявності (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);

- на підставі підтверджувальних документів визначається сума (вартість) витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до податкової знижки;

- розраховується сума ПДФО на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку:

- із суми ПДФО утриманого (сплаченого) із заробітної плати за рік віднімаємо суму ПДФО, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату за навчання, та ставки податку.

При цьому сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Триває пілотний проект ДФС "Електронний чек"

Покровська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що триває пілотний проект електронної системи - "Електронний чек" (або e-Receipt), запроваджений Державною фіскальною службою України. Ця новація має призвести до якісно нових відносин у ланці "підприємець - споживач".

Сутність новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (РРО).

Програма "Електронний чек" має низку суттєвих переваг, зокрема:

- систему можна встановити на будь-який пристрій - персональний комп'ютер, планшет чи смартфон;

- вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;

- має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.

Крім того, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності придбавати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки.

Отже, фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету - електронного сервісу ДФС, розміщеного на офіційному веб-сайті ДФС. Це дає змогу покупцю (у разі необхідності) захисти свої права як споживача: скористатися електронним чеком та пред’явити його.

Отримали спадщину? Дізнайтесь яке оподаткування буде у вашому випадку

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються:

- об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

- вартість власності у вигляді об’єктів рухомого та нерухомого майна, готівки або коштів, що успадковуються особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності у вигляді об’єктів рухомого та нерухомого майна, що успадковуються дитиною-інвалідом;

- грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Об’єкти спадщини, що успадковується не членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

Ставка 18% застосовується:

- для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента,

- для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% або 18% є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

В інших випадках отримання доходів у вигляді об'єктів спадщини об'єктом оподаткування є оціночна вартість таких об'єктів спадщини, визначена згідно із законом.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.

При цьому, декларація не подається:

- спадкоємцями-нерезидентами, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини;

- спадкоємцями, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб;

- іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.

Нотаріус щокварталу подає до фіскального органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Зазначена норма визначена п.п. 14.1.263 ст. 14, п.п.174.2.1 - п.п. 174.2.3, п. 174.3, п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу України.

Більше ніж 12 млрд гривень поповнили бюджет платники Донеччини

Сьогодні добровільна сплата податків бізнесом Донеччини є одним із основних джерел наповнення бюджету. Зростанню доходів сприяють як підвищення економічної активності регіону, так і конструктивна робота спеціалістів фіскальних органів Донецької області з протидії ухиленню від оподаткування.

За результатами роботи протягом січня-липня 2018 року фахівцями фіскальної служби Донецької області забезпечено надходження до зведеного бюджету країни у сумі майже 12,1 млрд грн, що в свою чергу на 38%, або на 3,3 млрд грн, більше минулорічних надходжень.

Так, перевищення рівня минулого року спостерігається за січень-липень поточного рокуяк понадходженнях до Державного бюджету країни – на 2,4 млрд грн, так і за платежами до місцевих бюджетів області – на 897 млн гривень.

За липень 2018 року до зведеного бюджету надійшло майже 1,4 млрд грн, що на 30%, або на 320 млн грн, перевищує показник липня минулого року.

Найбільші надходження до зведеного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю - майже 3,1 млрд грн, або 26,4% від усіх надходжень по області, м. Покровську та Покровському району – 1,4 млрд грн, або 11,7%, та м. Краматорську – 1,0 млрд грн, або 8,4%.

У розрізі податків найбільші надходження дозведеного бюджету країни забезпечені з податку на доходи фізичних осіб - більше 5,8 млрд гривень. Це на 1,1 млрд грн, або на 23%, перевищує минулорічні показники.

Податку на прибуток надійшло 2,7 млрд грн, що на 1,7 млрд грн, або майже у 2,8 рази, більше надходження за 7 місяців минулого року.

Надходження ПДВ до бюджету склали майже 1,5 млрд грн, фактичне зростання до показників минулого року становить 390 млн грн , або 36%.

Донеччина: підсумки декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році

За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Донецькій області,громадянами Донецької області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, протягом 2018 року подано 25 545 декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 4 846 декларацій більше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 2 120 декларацій (або 8%) – про отримані доходи у вигляді спадщини/дарування, 2 768 декларацій (11%)– про доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, 9 946 декларації ( 39%) – про доходи від продажу сільськогосподарської продукції, 678 декларацій (3%) – про отримані доходи від здачі в оренду майна та 2 258 декларації ( 9%) – з метою отримання податкової знижки.

Загальна сума задекларованого доходу становить 2 127,2млн грн., що на 951,4 млн грн більше, ніж у минулому році. До сплати нараховано 49,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 6,6 млн грн військового збору.

Варто зазначити, що цьогоріч свої доходи задекларували 124мільйонери (минулоріч – 76). Загальна сума задекларованого ними доходу склала 1562,3 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 5,9 млн грн, сума війського збору – 0,7 млн гривень.

Головне управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує громадянам, які подали декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік (далі – декларація), що термін сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної в поданій податковій декларації -1 серпня року, що настає за звітним, (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі несплати узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за наслідками поданої річної декларації до 1 серпня року, що настає за звітним, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

–при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня (пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

З початку року на суб’єктів господарювання Донеччини складено 34 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень

Як зазначили в управлінні боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, за січень-липень 2018 року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини складено 34 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень (з них 16 правопорушень в сфері контролю за державними закупівлями).

За напрямком «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»згідно зі ст.209 Кримінального кодексу України (далі ККУ) складено 4 матеріали, за якимисума виявлених легалізованих доходів склала 334,0 млн гривень.

За напрямком «Суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» складено 34 матеріали за ознаками предикатних злочинів,загальна сума встановлених збитків - 760,0 млн гривень.

За іншими злочинами складено 1 матеріал, сума нанесених збитків за яким - 15,3 млн гривень.

За результатами розгляду складених матеріалів 5 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень та обліковано в Єдиному реєстрї досудових розслідувань (ЄРДР) 16 кримінальних правопорушень (з них у сфері державних закупівель – 9 кримінальних правопорушень).

Із загальної кількості внесених до ЄРДР порушень, 2 матеріалимістять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 209 ККУ («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»), а саме суб’єктами господарювання – фізичними особами-підприємцями привласнювалися бюджетні кошти, які, не проводячи нарахувань та виплат заробітної плати працівникам, натомість відображали такі операції в актах виконаних підрядних (будівельних) робіт, замовниками яких виступали бюджетні установи.

Крім того, впродовж січня-липня 2018 року управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області виявлено факт безпідставно заволодіння бюджетними коштами директором комерційного підприємства.При виконанні ремонтних робіт для бюджетної установи до актів виконаних робіт комерційним підприємством були включені завідомо не правдиві дані щодо фактичного виконання деяких робіт, а також ПДВ в розмірі 20%, не будучи при цьому платником ПДВ. Отримані в такий спосіб кошти директором підприємства були використані у власній господарській діяльності.

Матеріали за вказанимфактом передані до Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Директору підприємства було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ККУ. В ході слідства директор підприємствавідшкодував всі збитки, завдані бюджету.

Понад півмільярда гривень вже надійшло до місцевих бюджетів від власників та орендарів земель Донеччини

За сім місяців 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 505,3 млн гривень плати за землю. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 430,1 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 75,2 млн гривень.

Цього року у формуванні місцевих бюджетів за показником найбільших надходжень плата за землю посідає друге місце, поступившись податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-липня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 8,5 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження податку за землю сплачено за землі м. Маріуполя – понад 133 млн грн, землекористувачі Добропільського району поповнили бюджет на 58,2 млн грн, м. Краматорськ - на 57 млн гривень.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що нарахування сум податку за землю фізичним особам було проведено контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки до 1 липня 2018 року. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

На Донеччині збільшили сплату єдиного податку на 18%

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження яких стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

Суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-липень 2018 року сплатили до місцевих бюджетів області більше 437 млн грн єдиного податку, що більше, ніж на 18% перевищує показник відповідного періоду 2017 року.

Станом на 01.08.2018 у Донецькій області обліковуються 42,1 тисячі фізичних осіб – підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування.

На сьогодні саме фізичні особи - підприємці є лідерами зі сплати єдиного податку – ними сплачено до місцевих бюджетів 289,3 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 148,1 млн грн, у тому числі більше половини надійшло від сільгоспвиробників області – 86,2 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з 02 липня 2018 року почали діяти нові бюджетні рахунки для сплати податків і зборів до бюджетів всіх рівнів, та акцентує особливу увагу, що з 11 вересня 2018 року зарахування платежів буде здійснюватися виключно на нові рахунки - за старими реквізитами платежі будуть надходити як нез’ясовані. З оновленими рахунками можливо ознайомитись на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області у розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Понад 4,3 млрд грн надійшло від митників Донеччини до державної казни протягом січня-липня 2018 року

Саме така сума перерахована Донецькою митницею ДФС протягом січня-липня поточного року до Державного бюджету України. Порівняно із відповідним періодом минулого року зростання митних платежів склало понад 40%, або практично 1 млрд 250 млн гривень.

У розрізі бюджетоформуючих товарів лідером залишається кам’яне вугілля, доля якого від загальних перерахувань до казни країни складає більше 48%, або майже 2,1 млрд гривень. Також до трійці лідерів входять промислове обладнання та транспортні засоби, вогнетривкі матеріали та вироби. Їх загальна доля - більше 22%, або 975,6 млн гривень.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 7 місяців поточного року митницею видано 1930 сертифікатів форми EUR.1, що майже в 2 рази перевищує показник аналогічного періоду 2017 року.

Розповідайте про наш сайт: