Стягувачам по стягненню аліментів

Опубликовано 05.09.2018

Увага стягувачам по стягненню аліментів.

3 липня, Верховною Радою прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Закон передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів, збільшення періоду, за який можуть бути стягнуті аліменти, тощо.

Змінами до Сімейного кодексу України встановлено, зокрема, можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю чи тяжко хвора дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого з батьків зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці (до змін було 6 місяців). При цьому відповідна згода другого з батьків не потребуватиметься у разі виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на строк до 1 місяця.

Посилено відповідальність за несплату аліментів та збільшено строк звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти.

Також зменшено сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до 3 місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин.

Вводиться нарахування штрафів і за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів на рік (20% від суми несплачених аліментів), за два роки (30% від суми несплачених аліментів), за три роки (50% від суми несплачених аліментів). Документ передбачає автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком.

Окрім того, Законом запроваджується необхідність перерахування стягнутих аліментів тільки з депозитного рахунку відділу ДВС на розрахунковий рахунок стягувача.

Стягувачам слід найближчим часом надати розрахункові рахунки для перерахування аліментів до відділу державної виконавчої служби, де перебуває на виконанні виконавчий документ.

На підставі ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» стягувачам надано право самостійно передати виконавчий лист до бухгалтерії підприємства для своєчасного отримання аліментів.

В.о. начальника Мирноградського

міського ВДВС ГТУЮ у Донецькій області                                                                                                                                     О.О.Піддубна

Розповідайте про наш сайт: