В Україні почали діяти нові правила щодо стягнення заборгованості за комунальні послуги

Опубликовано 13.09.2017

Зокрема починаючи з 5 жовтня 2016 року відповідно до нових законів («Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів») суттєво змінюється порядок примусового виконання рішень про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Таким чином стягувач матиме право самостійно звертатись до організації, яка здійснює боржнику виплату заробітної платні, стипендії, пенсії, для проведення відрахувань.

В свою чергу боржник не матиме можливості добровільного виконання рішення після відкриття виконавчого провадження.

Із відкриттям виконавчого провадження боржник повинен сплатити не лише суму основного боргу, інфляційні втрати, 3% річних, судовий збір, але і виконавчий збір у розмірі 10 % від суми боргу та відшкодувати авансовий внесок у розмірі не менше 2% від суми, що підлягає стягненню.

Боржника зобов’язали подавати виконавцю вичерпну інформацію про власні доходи та майно, за невиконання чого законодавством передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Яке майно можуть забрати за борги по жкх?

Для погашення заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг може бути зроблена конфіскація майна з його подальшою реалізацією. Виконавці в цьому випадку діють відповідно до Закону "Про виконавче провадження", в якому чітко прописана черговість стягнення майна боржника. Так, в першу чергу, відбувається списання активів, тобто грошових коштів боржника в національній та іноземній валютах. Готівкові кошти, виявлені у боржника, вилучаються і зараховуються на відповідні рахунки органів державної виконавчої служби, приватного виконавця, про що складається акт. Якщо у боржника відсутні грошові засобів і інші цінності, здатні погасити борг, йде звернення стягнення на цінне рухоме майно - наприклад, автомобілі, дорогу побутову техніку. При цьому, боржник має право запропонувати види майна або предмети, які необхідно реалізувати першочергово, проте, остаточне рішення приймає виконавець.

За який розмір боргу по ЖКУ можуть відібрати квартиру?

Заарештувати єдину нерухомість або землю у боржника можна тільки у тому випадку, якщо борг перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (ч. 7 ст. 48 ЗУ "Про виконавче провадження"). Забрати квартиру, будинок або землю за борги можуть тільки за відсутності достатніх фінансових коштів або рухомого майна. При цьому в першу чергу арешту підлягає окрема від будинку земельна ділянка, інше приміщення, що належать боржникові. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок або квартиру, в якому фактично мешкає боржник. Наявність в квартирі (будинку) прописаних дітей або інвалідів ускладнює процедуру виселення і продажу квартири, оскільки знадобиться дозвіл органів опіки і опікування або відповідне рішення суду.

В.о.начальника Мирноградського міського

ВДВС Головного ТУЮ у Донецькій областіО.О.Піддубна

Розповідайте про наш сайт: