Відповідальність приватного виконавця

Опубликовано 04.09.2017

Так, статтею 365-2Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність приватного виконавця за зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди (аналогічно з відповідальністю державного виконавця за зловживання своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди). А статтею 368-4передбачена кримінальна відповідальність за отримання чи згоду на отримання приватним виконавцем неправомірної вигоди для себе чи третьої особи. Неправомірну вигоду приватному виконавцеві під час виконавчого провадження може передати будь-яка сторона або учасник виконавчого провадження (наприклад, стягувач за пришвидшення виконавчих дій або боржник за закриття виконавчого провадження). У випадку, якщо приватний виконавець на це піде, йому загрожуватиме штраф, арешт, обмеження чи позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Крім цього, відповідно до статті 358 ККУ, приватний виконавець несе кримінальну відповідальність за підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток або штампів.

Що стосується цивільно-правової (майнової) відповідальності. Виходячи з загальних норм права, приватний виконавець відповідає усім своїм майном за нанесену третім особам шкоду. Разом з тим, відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», він зобов'язаний до початку здійснення діяльності застрахувати свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами. Тобто страховка забезпечує належну виплату третім особам (боржнику, стягувачу, іншим особам) внаслідок заподіяної шкоди через неправомірні дії приватного виконавця. Мінімальний розмір страхової суми за договором страхування має становити 10% загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні у приватного виконавця протягом року, але не менше 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати станом на початок відповідного календарного року. При цьому, протягом перших трьох років зайняття діяльністю приватного виконавця мінімальний розмір страхової суми не може бути меншим загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні у приватного виконавця протягом року, але не менше 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати станом на початок календарного року.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», приватні виконавці прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави, тому на них поширюються обмеження, передбачені цим Законом. Тому у випадках порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків, а також за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів приватний виконавець несе адміністративну відповідальність. За порушення обмежень щодо зайняття діяльністю, несумісною з діяльністю приватного виконавця, останній несе дисциплінарну відповідальність згідно з Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Начальник Мирноградського міського

ВДВС Головного ТУЮ у Донецькій області Т.Г.Іванова

Розповідайте про наш сайт: