Постановка цілей з використанням методики SMART

Опубликовано 09.03.2016

4 березня 2016 року неповнолітні засуджені, які перебувають на обліку в Димитровському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області вчилися правильно ставити перед собою цілі, бо тільки правильна постановка цілі приводить до очікуваного результату.

Підоблікові ознайомилися з тим, що при постановці цілей прийнято використовувати методику SMART, тобто ціль повинна бути конкретною, вимірюваною, досяжною, підкріпленою ресурсами та співвіднесеною з часом. Ціль необхідно написати, бо є правило – чого не написано – того не існує.

Для того, щоб навчитися правильно формулювати цілі підлітками була виконана вправа «кораблі», бо як корабель обирає напрямок та йде до землі, так і в житті - той, хто знає куди йде і що робити, в результаті досягає цілі.

На аркуші паперу в формі основи корабля хлопці написали правильно сформовану свою ціль, на папірцях в формі парусів - осіб, яким вони розкажуть про неї та осіб, які можуть допомогти дітям приблизитися до цілі; на найбільшому папірці – перерахували свої ресурси, які допоможуть у досягненні цілі, на папірцях в формі хвиль – зазначили ті дії, які потрібно зробити. Цілі були різними, деякі хлопці хотіли придбати автомобіль, інші мати хорошу, по їх мірках, роботу або відкрити свій бізнес, а дехто мріяв створити свою родину.

Потім неповнолітні наклеїли на плакат з кораблями, який був намальований психологом відділу, деталі своїх кораблів, та отримали об’ємні зображення з прописаними своїми цілями та діями для їх досягнення.

Наприкінці заняття діти зробили висновок, що невизначеність цілей приводить до невизначеності результатів, а ті люди, у яких немає цілей, просто живуть звичним життям, а потім жалкують, що прожили його безцільно.

Начальник Димитровського міського відділу

Кримінально-виконавчої інспекції

Ємчик Вікторія

Розповідайте про наш сайт: