Правове виховання підлітків м.Димитров

Опубликовано 21.03.2016

18 березня 2016 року співробітники Димитровського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області зустрілися з учнями старших класів загальноосвітньої школи №9 м. Димитров.

На зустрічі були присутні учні дев’ятого, десятого та одинадцятого класу, тобто діти, які досягли віку з якого в нашій країні настає кримінальна відповідальність за скоєні злочини.

Представники відділу КВІ розповіли дітям про поняття злочину, види кримінальних покарань, поведінку, яка призводить до скоєння кримінальних правопорушень, привели яскраві приклади з практики про тих підлітків, які навіть не могли подумати, що така їх поведінка може в подальшому призвести до отримання судимості.

Упродовж лекції присутнім були продемонстровані три відеоролика під назвами: «Жахи дитячої колонії», «Чому місця позбавлення волі не роблять людину кращою», та «Дочекайся мне, мамо».

Фільм «Жахи дитячої колонії» включав в себе інтерв’ю з багатьма підлітками, які не дивлячись на свій вік вже стали злочинцями і відбувають покарання у виді позбавлення волі, про що дуже жалкують. Фільм був обраний через те, що в підлітковому віці діти більш за все схильні сприймати слова своїх однолітків.

Старшокласників вразив відеоролик під назвою «Дочекайся мне, мамо». В ньому йшла мова про юнака, який мав декілька судимостей з раннього віку, а у свої 26 років потрапив до колонії за вбивство, де відбув покарання у виді 20 років позбавлення волі. Після звільнення не зміг адаптуватися та знов потрапив за грати. Мати все своє життя чекала на сина, однак зараз не знає, чи дочекається його, поки він відбуде останнє покарання. Чоловік поділився, що дуже жалкує через таку долю своєї матері та розуміє, що винен у цьому тільки він.

Усі три фільми були обговорені з учнями психологом відділу. Саме на прикладі третього фільму дітям було показано, що чим раніше скоєно людиною перший злочин, тим більший ризик знов і знов опинитися за гратами, бо людина звикає до протиправної поведінки та ніяк інакше не вміє вирішувати свої проблеми.

Завдяки таким заходам хочеться сподіватися, що діти зможуть навчитися обдумувати свої дії та передбачати їх наслідки, щоб ніколи їм не довелось зустрітися зі співробітниками кримінально-виконавчої системи в органах та установах виконання покарань.

Старший інспектор Димитровського міського відділу КВІ Ольга Соловйова

Розповідайте про наш сайт: