Свято Івана Купала для підоблікових Димитровської кримінально-виконавчої інспекції, що на Донеччині

Опубликовано 06.07.2016

6 липня 2016 року з метою виконання Закону України «Про пробацію», організації корисного дозвілля підоблікових, виховання високоморальної особистості та розширення їх кругозору шляхом ознайомлення з традиціями і обрядами східнослов'янського свята, психологом Димитровського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України в Донецькій області Гелих Ліаною був проведений захід до Івана Купала.

Неповнолітні підоблікові та дівчата молодіжного віку відвідали парк у місті Мирнограді та, розташувавшись прямо на траві біля ставочку, прослухали цікаву лекцію про історію свята Івана Купала та традиції його святкування.

Присутні дізналися, що Івана Купала – один з головних свят календаря слав′янських народів, який співпадає з Різдвом Іоанна Хрестителя. Всі ритуальні обряди і торжества були пов'язані зі стихіями: люди розпалювали багаття, збирали трави, купалися в річках. Вогонь на Купала ставав символом сонця і наділявся властивостями тілесного і духовного очищення. Таку ж роль слов'яни приписували і воді. Трави і рослини, зібрані на Купала, мали цілющу силу і захищали від злих духів .

Для того, щоб поринути у атмосферу свята, співробітниками кримінально-виконавчої інспекції для своїх вихованців були підготовлені національні наряди, в які вини із задоволенням вбралися.

Багаття пенітенціарії не розпалювали, однак і відпустити своїх гостів, не залучивши хоч би до одного обряду, не змогли. Сплетені дівчатами віночки з польових трав і прикрашені гарними квітами, пустили у воду та дивились як саме вони попливуть, бо згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре – то дівчина вийде заміж.

Через те, що зустріч була проведена в незвичній атмосфері, вона вийшла дуже цікавою та яскравою, присутні дізналися про таке дивовижне свято, як Івана Купала, багато нового, а наприкінці ділилися враженнями від того, що вперше в житті вдягли національні костюми.

Старший інспектор Димитровського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції

Ольга Соловйова

Розповідайте про наш сайт: