Засуджені Димитровського відділу кримінально-виконавчої відвідали два заходи, присвячені 30 річниці Чорнобильської катастрофи та 98 річниці виникнення Товариства «Червоний Хрест» в Україні.

Опубликовано 22.04.2016

21 квітня 2016 року засуджені, які перебувають на обліку в Димитровському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області відвідали одразу два заходи, перший з яких був присвячений 30 річниці Чорнобильської катастрофи, а другий 98 річниці виникнення Товариства «Червоний Хрест» в Україні.

Заходи були проведені на базі Димитровського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Присутнім розповіли про те, що у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя — аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, розташованої у м. Прип'ять Київської області. Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. На захід були запрошені герої, які ліквідували 30 років тому наслідки аварії. Вони розповіли, що збитки від катастрофи не піддаються обліку, бо неможливо оцінити шкоду, завдану здоров'ю людей, втрати від радіоактивного забруднення довкілля, орних земель, джерел водопостачання, рідних домівок. Також герої повідомили, як потрапляли в той час учасники ліквідації до ЧАЕС та як саме проходила ліквідація наслідків катастрофи.

Гостям продемонстрували декілька відеороликів про страшну подію 1986 року, а також учениці загальноосвітніх шкіл м. Димитров розповіли вірші, присвячені аварії та зіграли на скрипці мелодію, присвячену вшануванню пам’яті трагедії.

Наприкінці першого заходу присутні запалили свічки та вшанували хвилиною мовчання пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і жертв Чорнобильської катастрофи.

На другому заході вихованці відділу КВІ дізналися, що Червоний Хрест в Україні виник 18 квітня 1918 року під час Першої світової війни, за ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу. У повоєнні роки для Червоного Хреста України важливе значення отримало продовження зміцнення зв'язків і співпраці з органами й установами здоров'я та залучення широких мас до участі в заходах щодо ліквідації санітарних наслідків війни. Після Чорнобильської катастрофи співробітники Червоного Хреста розселили десятки мешканців Прип'яті, провели обходи, щоб знайти для переселенців тимчасові помешкання, склали списки евакуйованих і таких що прийшли самі. Евакуйованим надавалася грошова та медична допомога, для обслуговування мешканців забруднених районів було виділено 213 сестер милосердя.

Представник Червоного Хреста розповіла про діяльність організації в теперішній час, повідомила, що товариство реалізовує багато проектів і програм по всій України та щороку обслуговує самотніх хворих похилого віку, інвалідів війни та праці, учасників Німецько-радянської війни, інвалідів дитинства, та навіть запросила хлопців спробувати себе при бажанні у якості валантерів.

Метою даного заходу було навчити засуджених поважати та не забувати героїв, завдяки яким ми зараз живемо; бути добрими та гуманними, допомагати іншим, а також змусити замислитись, що життя не потрібно проживати даремно без добрих справ та вчинків, бо нікого з нас не утруднить надати незначну допомогу іншому, а для людини, що має потребу, така допомога означатиме дуже багато.

Старший інспектор Димитровського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції

Ольга Соловйова

Розповідайте про наш сайт: