З 20.06.2014 року набрали чинності зміни

Опубликовано 10.07.2014

З 20.06.2014 року набрали чинності зміни до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, якими передбачено, що з переліку документів, які необхідно надати для призначення надбавки на догляд одному з батьків дитини-інваліда, усиновителів, опікуну, піклувальнику, виключені:

- довідка державного реєстратора про проведення (відсутність) державної реєстрації особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців та відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації особи і довідка органу державної податкової служби про доходи за останній звітний період (рік). Замість зазначених довідок надається довідка про доходи за останній звітний період (рік);

- особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, додатково подають первинний обліковий документ № 080-1/0 «Довідка про потребу дитини (дитини - інваліда) у домашньому догляді», за формою затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11 червня 2012 року № 430 та копію або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки.

Відповідно до змін, управління соціального захисту стосовно особи, яка подала документи для призначення надбавки на догляд, перевіряється та додається до справи інформація, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, про те, чи перебуває зазначена особа на обліку як фізична особа-підприємець.

Також Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 25.06.2014 року вніс зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми. Відтепер для призначення допомоги при народженні дитини до управління за умови пред’явлення паспорта подається:

- заява одного із батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається у довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;

- копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Особи, що звернулись для призначення допомоги при народженні другої або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014року) подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги. Опікуни, крім зазначених документів, подають копію рішення про встановлення опіки.

Для реєстрації місця проживання дитини одним з батьків (опікуном) до управління надається заява та квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 року надається у розмірі 41280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн.

Розділ «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» з Порядку виключається.

Більш детальну інформацію з цього питання можна отримати звернувшись до управління соціального захисту населення в каб.14 за адресою: м. Димитров, м-н «Молодіжний», 59 або за телефоном 6-03-67.

Начальник управління                                                                                                                     С.О.Вострикова