Зміни до «Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»

Опубликовано 22.03.2017

Верховною радою України 06 грудня 2016 року прийнятий Закон України № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким встановлено, що з 01 січня 2017 року у разі, якщо фізичним особам-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

В той же час, Законом передбачено, що від сплати єдиного внеску звільняються фізичні особи-підприємці, які є особами з інвалідністю або пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно, фізичні особи-підприємці (крім фізичних осіб підприємців, які є особами з інвалідністю або пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, а також добровільно не сплачують єдиний внесок) з 01 січня 2017 року втратили право на отримання надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю, оскільки вони, сплачуючи внески, отримали статус застрахованих осіб.

Розповідайте про наш сайт: