​УКРАЇНА ТА ДЕНЬ ЄВРОПИ

Опубликовано 13.10.2015

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах - Македонії, Туреччині, Хорватії).

Історія святкування Дня Європи

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи(Декларація Шумана). Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що привело до появи 16 липня 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз - Європейського Співтовариства вугілля та сталі. Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

Головними організаторами святкових заходів виступають делегації Європейської Комісії та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

День Європи в Україні

Щорічне відзначення даного заходу в нашій державі було започатковано «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/339/2003

В Указі Президента України зазначено 3 пункти:

1. Установити в Україні День Європи, який відзначати щорічно у третю суботу травня.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям забезпечити здійснення заходів щодо організації та проведення в Україні Дня Європи.

3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України разом з Міністерством закордонних справ України забезпечити висвітлення у засобах масової інформації здійснення заходів, пов'язаних з організацією та проведенням в Україні Дня Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Дні Європи в України - це прекрасна можливість дізнатися найцікавіше про Європейський Союз та його відносини з Україною, познайомитися з культурою європейських країн, зустрітися з цікавими людьми, обговорити питання сьогодення та отримати по-справжньому незабутні враження.

День Європи є ще однією нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація. За час, що минув від першого Дня Європи в Україні, це свято стало настільки популярним у країні, що його без перебільшення можна назвати частиною сучасного формування національної самобутності українців.

Отже, відзначення цього свята в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію та, що найголовніше, наше спільне майбутнє.

Відзначення Дня Європи у Димитрові

Щороку, у травні місяці місто Димитров традиційно відзначає День Європи. Всі заходи свята спрямованні на популяризацію євроінтеграції в Україні.

У 2013 році місто Димитров перетворилося на «Європейське містечко». Основними заходами свята в навчальних закладах стали заочні подорожі «Подорожуємо по Європі», вікторини, конкурси на кращого знавця про Європейський Союз, виставки малюнків «Європа очима дітей», «Ми – європейці», конкурси плакатів «Європа і ми», конкурси на кращі учнівські твори «Що для мене означає бути громадянином Європейської держави», конкурси учнівських проектів «Куди б я хотів поїхати на канікули», «Видатні місця Лондона», «Вивчаємо Францію». Також проведено обговорення статей із періодичної печаті про інтеграційні процеси в Україні про доцільність проведення поступової політики відносно інтеграції України в ЄС, дискусія «Україна на шляху до Європи», виховні години, круглий стіл «Євроінтеграційні перспективи України», випущено інформаційні вісники: «День Європи», куди вміщено ілюстрації, газетні статті, кращі малюнки.

Вражаючих заходом став міський «Фестиваль країн Европи», який мав на меті формування уявлення про рівень розвитку національних традицій, культури, особливості географії та економіки регіонів країн Європи, активізації творчого та пошукового потенціалу дітей міста. Фестиваль складався з презентації країн Європи на сцені ПК ім.Гагаріна, де учні навначльних закладів представили країни Європи за
символікою, національним одягом, національною кухнею, національними традиціями, обрядами, культурою та презентації національних наметів, які були оформлені в стилі тієї країни, яка була представлена. Госьа та учасгики фестивалю мали змогу прийняти участь у майстер – класах з виготовлення національних виробів, у національних іграх, забавах, вікторинах, придбати сувенірну продукцію країн Європи, а також ознайомитися із національними стравами стран країн Європи, пройшовши до дегустаційного залу, який був організований неподалік від сцени.

У 2015 Димитров продовжив багаторічну традицію святкування Дня Європи та проведення численних заходів, спрямованих на популяризацію ідеї європейської інтеграції України. В загальноосвітніх навчальних закладах міста було організовано та проведено міський брейн-ринг «Знавці Європи», конкурс комп’ютерних презентацій «Європейська панорама», години спілкування « День Європи», вікторини «Європейська культурна спадщина», конкурси малюнків «Європейський калейдоскоп», на кращу європейську гру «Ігри народів Європи», колажів «Європа очима дітей», випуск стіннівок «Європа – наш спільний дім».

У рамках проведення заходів педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних заходів працювали над формуванням в учнів уявлення про міжнародні документи, що розкривають загальну стратегію України по відношенню до Євросоюзу, власної обґрунтованої позиції щодо вступу в ЄС; розвитком в учнів власних суджень щодо місця України в Європейському суспільстві; аналізом геополітичного розташування України спільній з Європою історії, розвиткові культури; підвищенням мотивації до вивчення мов європейських країн, вихованням почуття відповідальності, гідності, патріотизму та любові до власної історії, традицій, звичаїв народу.

Розповідайте про наш сайт: