Приблизний зміст текстових повідомлень для оповіщення та інформування населення при проведенні антитерористичної операції

Опубликовано 03.09.2014

При загрозі бойових дій у населеному пункті

Увага! Говорить ______________________. Термінове повідомлення.

На території міста в межах (_____________________________________) виникла загроза бойових дій (терористичних прояв).

Проявляйте надзвичайну обережність, не піддавайтесь паніці. Вимкніть світло, зачиніть вікна і двері. Закрийте штори чи жалюзі. Не підходьте до вікон та на балкони. Створіть запас води. Приготуйте документи, гроші та харчі акумуляторні батареї для радіоприймача та ліхтаря інші найнеобхідніші речі для можливої евакуації.

Залишайтесь вдома, попередьте про небезпеку близьких та знайомих! Слідуйте за розвитком подій по радіо та телебаченню.

При загрозі ураження населення стрілецькою зброєю

Увага! Говорить ______________________. Термінове повідомлення.

На території міста в межах (_____________________________________) мається загроза ураження населення стрілецькою зброєю.

Закрийте штори чи жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою) для зниження поразки осколками скла. Вимкніть світло та зачиніть вікна і двері. Закрийте штори чи жалюзі. Займіть місце на підлозі у приміщенні, що не має вікон на вулицю (комора, ванна, прихожа). Інформуйте можливими засобами про небезпеку близьких та знайомих.

Під час бойових дій

Увага! Говорить _____________________. Термінове повідомлення.

На території міста в межах (_____________________________________) виникла загроза використання артилерії.

Закрийте штори чи жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою) для зниження поразки осколками скла. Вимкніть електропостачання, перекрийте воду і газ. Загасіть пічне опалення. Візьміть документи, гроші та харчі, предмети першої необхідності, медичну аптечку.

Негайно залиште житлове приміщення, сховайтесь у підготовленому підвалі або найближчому укритті. Попередьте про небезпеку сусідів. Надайте допомогу людям похилого віку і дітям. Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця перебування. Проявляйте надзвичайну обережність, не піддавайтесь паніці.

Якщо вибух стався:

1.Переконайтеся в тому, що ви не отримали значних травм.

2. Заспокойтеся та уважно роздивіться навколо, чи не існує загрози подальших обвалів та вибухів, чи не звисає з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь ваша допомога.

3. Якщо є можливість - спокійно вийдіть з місця події Якщо ви опинилися в завалі - періодично подавайте звукові сигнали. Пам'ятайте, що при найменшій активності людина може протриматися без води п'ять діб.

4. Виконуйте всі розпорядження рятувальника.

При повітряній небезпеці.

Увага! Говорить ________________________. Термінове повідомлення.

Громадяни! Повітряна небезпека!

Вимкніть електропостачання, перекрийте воду і газ. Загасіть пічне опалення. Візьміть документи, гроші та харчі, предмети першої необхідності, медичну аптечку. Попередьте про небезпеку сусідів та при необхідності надайте допомогу людям похилого віку та хворим.

Як можна скоріше дійдіть до захисної споруди або укрийтесь на місцевості. Дотримуйтесь спокою та порядку. Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця перебування. Слідкуйте за офіційними повідомленнями.

При загрозі масових безпорядків

Увага! Говорить _________________________. Термінове повідомлення.

На території міста в межах (_____________________________________) виникла загроза скоєння масових безпорядків.

Зберігайте спокій та розсудливість. При перебуванні на вулиці негайно покиньте місця масового скупчення людей, уникайте агресивно налаштованих особистостей. Не піддавайтесь на провокації.

Надійно зачиніть двері. Не підходьте до вікон та на балкони. Без крайньої необхідності не залишайте приміщення.