Доступне житло

опубликовано 25.06.2012 в 13:39

З метою реалізації соціальної ініціативи Президента України В.Януковича в державному бюджеті України на 2012 рік Мінрегіону України передбачено 1000,0 млн. грн. для здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. № 343 затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, з урахуванням змін та доповнень відповідно до постанови КМУ від 23.05.2012 № 465.

Пріоритетом для реалізації програми здешевлення іпотечних кредитів для громадян стане первинний ринок, зокрема житлові довгобуди з високим ступенем готовності, куди вже інвестовані кошти громадян. Залучення додаткових коштів за підтримки держави дозволить завершити їхнє будівництво, зняти соціальну напругу навколо цих об’єктів.

Об’єкти житлового будівництва будуть відбирати і контролювати місцеві органи влади, а їхній перелік затверджуватиме Міжвідомча комісія при Мінрегіоні. Затверджений Порядок визначає механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об’єктах незавершеного будівництва житла (квартири в багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них).

Загальні параметри нової іпотечної програми виглядають так. Перший внесок позичальника не більше 25% від суми кредиту, максимальна ставка на момент видачі кредиту — 16% річних, з яких держава буде компенсувати 13% річних. Термін кредитування — 15 років. Кредит надається в гривнях. Нормативна площа — 40 кв. метрів загальної площі на одну людину або на сім’ю з двох осіб, та 58 кв. метрів загальної площі на сім’ю з трьох і більше осіб. Нормативна вартість 1 кв. метра житла встановлюється для: м. Донецька — 5000,0 грн., інші населені пункти області — 4 тис. грн. Допускається перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла не більш як на 25 відсотків, але за рахунок власних коштів громадян.

Основні вимоги до потенційного учасника — необхідність поліпшення житлових умов (довідка з відділу квартирного обліку). і платоспроможність (довідка про доходи за останні шість місяців). Середньомісячний дохід позичальника і членів його сім’ї, на момент надання кредиту, не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно даних Держстату. Щоб взяти участь в програмі, потрібно звернутися у відділ обліку житла при органі місцевого самоврядування, де отримати довідку про перебування на обліку. Звернутись.в один з банків, що працюють по іпотечній програмі, та подати мінімально необхідний набір документів. Після чого банк аналізує кожен об’єкт, розглядає можливість видачі кредиту і разом з відповідними підрозділами місцевого органу влади відпрацьовує можливість отримання громадянином часткової компенсації за таким кредитом. Далі людина обирає конкретну квартиру в конкретному будинку (відібраному міжвідомчою комісією при Мінрегіоні згідно з пропозиціями місцевих держадміністрацій) і підписує два договори: один на покупку квартири (учасник програми, банк, забудовник), другий — на виплату компенсації (учасник програми, банк, місцева державна адміністрація).

За додатковою інформацією звертатись до регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», за тел. (062) 345-05-47, (062) 348-16-36 та до управління комунальної власності міської ради за адресою: м. Димитров, вул. Артема, 9, каб. 6, тел.6-13-10.