"Муніципальна няня"

опубликовано 05.04.2019 в 23:54

З нового року почав діяти Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Хто може скористатися послугою?

Право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали у письмовій формі договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.

Що необхідно зазначити у договорі?

Назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін надання, вартість, а також періодичність оплати, відповідальність сторін.

Хто може стати нянею?

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дитиною (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91 / юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).

Розмір компенсації

Сім'я, яка бере участь в програмі, буде отримувати щомісячну компенсацію в розмірі 1626 гривень на відшкодування послуг няні. При цьому уточнюється, що щомісячні виплати на дитину в розмірі 860 гривень протягом трьох декретних років скасовуватися не будуть.

Компенсація за няню буде виплачуватися незалежно від того, виходить молода мама на роботу або ж залишається в декретній відпустці.

Кошти будуть видаватися управлінням соціального захисту населення в кінці кожного місяця. Розмір оплати буде переглядатися щорічно відповідно до рівня прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року.

Як оформити послугу

Мама самостійно обирає няню і укладає з нею цивільно-правовий договір, який не вимагає нотаріального посвідчення.

Потім мама повинна подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги "муніципальна няня".

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція).

Також у неї повинен бути рахунок в банку, на який буде надходити її заробітна плата.