Переваги електронного пенсійного посвідчення

опубликовано 13.02.2019 в 10:49

Новації Пенсійного фонду України впроваджуються з блискавичними темпами. Відтак, з листопада 2017 року в дію введено електронне пенсійне посвідчення (далі ЕПП). Документ, який поєднує в собі одночасно функції як пенсійного посвідчення, так і банківської платіжної картки, що надає чимало переваг для його власника. З його допомогою можна не лише отримати пенсію, а й, наприклад, просто і швидко сплатити за комунальні послуги через інтернет, розраховуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому як пенсіонерові.

ЕПП містить в собі електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично підтверджує свою особу і може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, виключно через мережу Інтернет.

Іншими словами, це:

– платіжна банківська карта;

– пенсійне посвідчення;

– електронний цифровий підпис.

Тому, якщо ж людина бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду чи інших органів влади, мати власний цифровий підпис та мати єдиний документ за допомогою якого можна і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера, вона отримає модернізований пенсійний документ.

Як отримати електронне пенсійне посвідчення?

Для оформлення ЕПП, необхідно звернутись до двох установ.

Спершу прийти до Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку та написати заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, фотокартку розміром 30*25 мм. Для внутрішньо переміщених осіб необхідна довідка переселенця.

Потім, через місяць звернутись до відділення Ощадбанку, зазначеного в заяві, для отримання електронного пенсійного посвідчення.

Чи потрібно платити кошти за виготовлення електронного пенсійного посвідчення?

Електронне пенсійне посвідчення виготовляється безкоштовно упродовж 30 робочих днів із дня подачі заяви до управління Пенсійного фонду.

Разом з електронним пенсійним посвідченням видається інструкція щодо його використання.

За додатковою інформацією просимо звертатися до відділів обслугоування громадян за адресою: м. Покровськ, вул. Центральна, 154, кабінет № 2; м. Мирноград, вул. Центральна, 13, кабінет № 2, 104.

В. о. начальника

Покровського

об’єднаного управління

Пенсійного фонду України

О. Дрегваль

Розповідайте про наш сайт: