Підсумки роботи Мирноградського міського відділення зі страхувальниками за 1 півріччя 2019 року

опубликовано 08.08.2019 в 10:20

За І півріччя 2019 року спеціалістами Мирноградського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області проведено 27 перевірок страхувальників з питань дотримання порядку використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України; дотримання законодавства щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів до Фонду; достовірності поданих відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний).

За результатами проведених перевірок дотримання порядку використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України було донараховано страхових коштів на суму 45406,35 грн., а саме:

• прийнято 9 рішень про повернення коштів Фонду на суму 30175,48 грн., та застосовано фінансових санкцій за результатами проведених перевірок страхувальників на суму 15087,75 грн.
  • виявлена недоїмка у сумі 28,41 грн., та за несвоєчасну сплату страхових внесків донарахована пеня у розмірі 114,71 грн.

Сплачено страхувальниками страхових коштів за результатами проведених перевірок до Фонду – 28345,53 грн.

За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, винесено 7 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на суму 1445,00 грн. Сплачено адміністративних стягнень, згідно постановам, винесеним у ІV кварталі 2018, І півріччі 2019, на загальну суму 2023,00 грн.

Основними недоліками, які допускаються страхувальниками під час перевірок та приводять до порушень законодавства із загальнообов’язкого страхування є порушення ч. 1 ст. 24 Закону України 1105-ХІV ( невірно розрахований страховий стаж) та ч. 1 ст. 31 Закону України 1105-ХІV, п. 3.1 Інструкції № 532 ( порядок заповнення листка непрацездатності).

Тривалість страхового (загального трудового) стажу встановлюється згідно із записами в трудовій книжці, яка є основним документом про трудову діяльність працівника ( пункту 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58). У разі відсутності трудової книжки або якщо в трудовій книжці відсутній відповідний запис, підтвердженням стажу застрахованої особи можуть бути довідки, витяги з наказів, особові рахунки та відомості про видачу заробітної плати, страхові внески, що сплачувались до Фонду, інші документи, які містять дані про місце і час роботи, служби, навчання.

Нагадуємо, що згідно та ч. 1 ст. 31 Закону України 1105-ХІV, п. 3.1 Інструкції № 532 в лікарняному листі повинні бути чітко вказані місце роботи застрахованої особи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації.