Підвищена увага – реконструкції шкіл

опубликовано 10.05.2017 в 12:22

4 травня голова обласної держадміністрації Павло Жебрівський здійснив робочу поїздку в Маріуполь, Нікольський та Волноваський райони. Огляд інфраструктурних об’єктів розпочався з перевірки ходу робіт на Маріупольській спеціалізованій загальноосвітній школі №66.

На капітальний ремонт школи було виділено з обласного бюджету більше 40 мільйонів гривень. Ремонт просувається із затримкою у кілька місяців. Втім, до першого вересня навчальний заклад обіцяють відкрити.
«Перша проблема пов’язана з тим, що проектант, який проектував цю школу, фактично виявився людиною безвідповідальною, не готовою сприймати корективи, що їх доводилося неодноразово вносити, — зазначив під час відвідування об’єкту Павло Жебрівський. – Друге питання – це відсутність будівельників як таких у місті Маріуполі. І третє питання – це, на мій погляд, відсутність системності у самого підрядника».
Ремонт школи також розпочато у селі Кальчик Нікольського району. Вже на першому етапі реалізації проекту виникли певні складнощі з укріплення фундаменту. Тож кошторис проекту довелося переглянути, піднявши суми з 14 до 20 мільйонів гривень.
«Десятого травня приймаємо рішення, — наголосив очільник Донеччини. – Після цього підрядник має приступити до роботи у повному обсязі».
У Волноваській загальноосвітній школі виконано заміну даху, вікон і дверей, систем опалення і каналізації. До завершення наближаються ремонтні роботи і роботи з утеплення фасадів і стін. Однак голова області залишився незадоволеним роботою підрядника та міського керівництва.
Звертаючись до виконавців робіт, Павло Жебрівський прямо сказав:
«Ви мені поясніть: оскільки ви виграєте тендер і приступаєте до ремонту, то здавалося б повинні бути зацікавленими у скорішому завершенні роботи. Чим довше тягнеться ремонт – тим менше заробіток. Чим швидше зробили, тим більше заробіток. Фірма створена ж для того, щоб прибуток отримувати. Але якщо ви так тягнете з завершенням, то ви ані прибутку, ані роботи не отримаєте».
Зі свого боку підрядник, який виконує реконструкцію об’єкта, підтвердив намір упродовж найближчих десяти днів вийти на позитивну динаміку. Голова ОДА пообіцяв перевірити це під час наступного відвідування Волновахи, через два тижні.
За словами Павла Жебрівського, головним завданням обласної держадміністрації є сприяння розвитку міських муніципалітетів через фінансування інфраструктурних проектів. А інспектування їх реалізації – головний важіль для створення на Донеччині успішних і квітучих громад.