Почати з енергоаудиту: як ОСББ зменшити витрати на комунальні послуги

опубликовано 22.05.2020 в 13:38

Як мешканцям багатоповерхівок знизити витрати на опалення та інші комунальні послуги й підвищити рівень комфорту? Найбільш дієвий спосіб – комплексне утеплення будинку. Мешканці Донеччини можуть отримати допомогу від держави для термомодернізації житла, наприклад, взявши участь у програмі «Енергодім», що запроваджена Фондом енергоефективності. Постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO нагадує: щоб реалізувати енергозберігаючі заходи за рахунок державного або місцевого бюджету, перш за все необхідно провести енергоаудит, за підсумками якого будівля отримує сертифікат енергоефективності.

На Донеччині майже 60% житлових будинків комунальної форми власності мають фізичний знос від 41% до 80% та більше, повідомили в обласній державній адміністрації. Близько 80% житла потребує ремонту. В таких умовах нерідко за модернізацію оселі беруться самі мешканці, наприклад, утеплюючи стіни своєї квартири. Але такі заходи не вирішують проблему і не призводять до економії, в кращому випадку допомагають підвищити температуру в квартирі на 1-1,5 градуса, та ще й можуть нашкодити всьому будинку. Питання енергомодернізації багатоповерхівки її мешканцям потрібно вирішувати разом.

«Для участі в «Енергодомі» або інших подібних програмах важливо отримати сертифікат енергоефективності будинку. У сертифікаті вказується клас енергоефективності будівлі за шкалою від найбільш високої оцінки A до найменшої G, описуються основні причини втрат енергії, а також основні рекомендовані заходи для підвищення енергоефективності. У звіті про енергоаудит вже міститься детальний план комплексних енергоефективних заходів із зазначенням їх вартості, термінів окупності», – розповів Сергій Чулков, директор енергосервісної компанії YASNOEfficiency, що виконує енергоаудити та енергоефективні заходи під ключ.

При цьому 70% витрат на енергоаудит власникам житла можуть компенсувати за рахунок програми «Енергодім». Частину робіт можна профінансувати за рахунок цільових міських програм.

Якщо комплексні заходи щодо підвищення енергоефективності будівлі вимагають об'єднання зусиль усіх мешканців, то зменшити витрати на електроенергію кожна сім'я може досить швидко і просто.

«Для цього достатньо скористатися енергоефективними наборами від YASNO. Зараз на них діє знижка 15%, встановлять набір вже після карантину. У його складі двозонний лічильник електроенергії, що дозволяє платити вдвічі менше за електроенергію, використану з 23:00 до 07:00», – зазначив директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін. Для більшої економії набір також містить розумну розетку з таймером і LED-лампи, які споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.