У пріорітеті-енергозбереження!

опубликовано 16.01.2018 в 13:21

Кожна будівля та квартира, яка приєднана до системи централізованого теплопостачання, споживає теплову енергію, необхідну для підтримки оптимальної температури у приміщенні. Пристрій, який дозволяє контролювати параметри поданої теплової енергії, а також її кількість - теплолічильник.

На початок 2016 року середній показник оснащення житлових будинків приладами комерційного обліку в країні складав близько 54 %. Зазначений, надзвичайно низький рівень, встановлення вузлів обліку теплової енергії в комплексі з іншими недоліками організації системи централізованого теплопостачання призводить до недоцільності впровадження заходів з енергозбереження, спрямованих на економію паливно-енергетичних ресурсів.

Відповідно до проведеного Держенергоефективності України аналізу встановлення в будинках вузлів обліку теплової енергії дозволяє зафіксувати скорочення її споживання протягом 1-3 років в середньому на 15-20 %, що, безумовно, позитивно вплине на фінансовий стан споживачів. Також забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів.

Практично, в кожному багатоповерховому будинку використовується система трубопроводів для теплопостачання від котельні. Традиційним місцем введення тепла в будинок є підвальне приміщення де і знаходяться труби, багато кранів та засувок. Більшість власників не звертає увагу на стан утеплення цих труб та арматури, а варто. Адже саме сюди надходить вода із найвищою температурою з котельні, а вже потім розходиться по квартирах. Тепловий лічильник стоїть на вході цих труб і рахує загальне тепло, яке прийшло з котельні. Якщо труби будуть «віддавати» багато тепла підвальному приміщенню, то в квартири прийде менше тепла. Мешканцям стане холодніше, а платити треба за загальну кількість тепла по лічильнику, враховуючи і те тепло, яке «втекло» в підвалі.

Тепло виходить з квартири і не повертається. А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші. Ось 10 фактів втрат тепла та 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло і кошти.

Факт перший: Майже 30 % всього тепла виходить з вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах.

Порада: Елементарні заходи теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 3-4° С. (заклейте вікна та проведіть ізоляційні заходи)

Факт другий: Крім вікон та дверей – тепло виходить через вентиляційні отвори, особливо якщо ви живете на останніх поверхах.

Порада: Оскільки вентиляційні отвори наглухо закривати не можна, обладнайте їх спеціальними дверцятами або куском картону. Це допоможе підвищити температуру на 2-3° С!

Факт третій: Електричний вентилятор здатний всього за годину витягти багато тепла з вашої оселі;

Порада: Вимикайте пристрій, як тільки він зробить свою справу.

Факт четвертий: Якщо ваші батареї недостатньо нагріваються – проблемою може бути утворення повітряних пробок.

Порада: Щоб вирішити проблему достатньо відкрутити клапан на батареї і дочекатися, доки потече вода.

Факт п’ятий: Декоративні панелі на батареях забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату.

Порада: Якщо у квартирі холодно, краще обійтися без декору, а якщо ви лише будуєтесь чи робите ремонт, слід подумати про те, щоб не «ховати» батарею в нішу.

Факт шостий: Вкритий фольгою теплозахисний екран розміщений між стіною та батареєю здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%; При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 5-10%.

Порада: Наклейте фольгу на ДСП та розмістіть на стіні за батареєю.

Факт сьомий: Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла – на 8-10 % більше ніж з білою.

Порада: Очистивши поверхню батареї від декількох слоїв старої фарби та зробивши її гладенькою, пофарбуйте у темно-коричневий колір.

Факт восьмий: Якщо у вас довгі штори, то майже 20 % тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати.

Порада: Штори, які не закривають батарею дають можливість надходити теплу в кімнатний простір.

Факт дев’ятий: Взимку через скло у вікні втрачається від 10-14 % тепла.

Порада: Закриваючи його на ніч короткими шторами, ви зберігаєте тепло в кімнаті.

Факт десятий: Тепловтрати через вхідні двері й розбиті вікна в під’їздах можуть становити близько 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

Порада: Закривайте вхідні двері та заскліть вікна у своїх під’їздах. Це допоможе зберегти тепло у всіх приміщеннях будинку!

Мешканці житлових будинків, які перейшли до сплати на підставі загальнобудинкового обліку теплоспоживання та відчули реальні результати такого переходу, отримують додаткові стимули до подальшої термомодернізації житла та впровадження енергозберігаючих заходів з метою скорочення витрат на енергоресурси.