ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

опубликовано 07.11.2017 в 12:23

Які є переваги в службі за контрактом у лавах Збройних Сил України?

1. Грошові виплати за участь в Антитерористичній операції – заробітна плата разом з премією – станом на 1 травня 2017 року становлять від 15000 гривень для рядового та від 16500 гривень – для офіцерського складу. До кінця поточного року Міністерства оборони України планує відчутно збільшити ці цифри. Багато з наших співвітчизників, які працюють на вітчизняних підприємствах, таких коштів не отримують. Так, згідно з даними Держстату, на 1 квітня 2017 року борги із заробітної плати в Україні склали 2,07 мільярда гривень, з яких більш ніж чверть – 27,7% – у Донецькій області. У Збройних Силах України не йдеться про затримки грошового забезпечення, всі кошти виплачуються в термін і в повному обсязі.

2. Гарантована оплачувана відпустка для військовослужбовців складає від 30 днів і більше. Для учасників АТО можлива додаткова відпустка до 14 днів. Багато військових частин у теперішній час знаходяться у східному регіоні України на постійній дислокації, що надає можливість контрактникам з Донбасу часто бачитися з рідними.

3. Держава гарантує, що на час контрактної служби за працівниками підприємств та установ незалежно від форми власності зберігається колишнє робоче місце і навіть середня заробітна плата. Тому по закінченню контракту військовий, який вирішить повернутися до цивільного життя, гарантовано не залишиться без роботи, до того ж отримає за попереднім місцем роботи солідний грошовий бонус.

4. На учасників бойових дій та їх сім’ї розповсюджується дія дуже вигідного соціального пакету, а саме:

– безкоштовний проїзд у межах України в усіх видах транспорту (крім таксі);

– безкоштовне лікування в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони, знижка в розмірі 75% на санаторно-курортне лікування та 50% – на лікування для членів сім’ї, безкоштовне зубне протезування;

– отримання земельних ділянок учасниками бойових дій у будь-якому населеному пункті України як під забудову, так і для зайняття фермерським господарством;

– можливість здобути вищу освіту на очній або заочній формах навчання за рахунок держави для учасників бойових дій та їхніх дітей;

– знижка у 75% на комунальні платежі;

– разові виплати, знижки та багато іншого.

5. Військовослужбовці контрактної служби ЗСУ перебувають на повному матеріальному забезпеченні. Сучасна Українська армія завдяки Міністерству оборони і волонтерам забезпечує солдат зброєю, комфортними умовами, одягом, взуттям, засобами гігієни та індивідуального захисту. Військовим надається транспорт і житло. Так, за словами виконуючого обов’язки начальника Тилу ЗСУ, до кінця 2016 року держава забезпечила армію всіма видами матеріального забезпечення на 82%, і ця цифра постійно збільшується. І це без урахування внеску волонтерів.

6. Учасники АТО отримують право дострокового виходу на пенсію після 25 років загального страхового стажу для чоловіків і 20 років для жінок. За кожен рік служби в зоні АТО встановлюється додаткова надбавка до пенсії.

7. У демобілізованих військових-контрактників є можливість побудувати кар’єру у військовій сфері. Сучасна Українська армія професіоналів у більшості складається з людей цивільних професій, дехто з них до початку військових дій у країні ніколи не тримав у руках автомат. Пройшовши навчання під керівництвом кадрових офіцерів, хрещення в боях на Донбасі, цивільні громадяни стали справжніми професійними військовими. Багато з них не мають намірів проміняти армійський колектив своїх побратимів на офіс або шахтну лаву.

Більше інформації про службу за контрактом у Збройних Силах України можна отримати за адресою: місто Покровськ, вулиця Поштова, 16