Закон України «Про Фонд енергоефективності»

Опубликовано 15.06.2017

Верховна Рада прийняла законопроект №5598 "Про Фонд енергоефективності" від 26 грудня 2016 року у другому читанні в редакції, запропонованій комітетом.

За прийняття цього рішення проголосували 278 народних депутатів з 226 мінімально необхідних. У першому читанні законопроект 21 березня підтримали 227 нардепів.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що закон описує надання технічного і фінансового інструменту, який допоможе знизити витрати на житлово-комунальні послуги, особливо в багатоквартирних будинках.

Як повідомлялося, раніше початок роботи державного Фонду енергоефективності було заплановано на квітень 2017 року.

За даними Зубка, робота Фонду допоможе скоротити втрати газу в системі теплопостачання і житловому секторі країни, які щорічно складають 2,4 млрд куб. м і 9 млрд куб. м відповідно, створити до 75 тис. нових робочих місць, а також за п'ять-вісім років запустити ринок послуг в сфері енергоефективності обсягом близько 30 млрд євро, головним учасником якого стане малий і середній бізнес.

За словами міністра, контролюватися Фонд буде незалежною наглядовою радою, що складається з представників міжнародних партнерів і уряду. У той же час, технічний офіс Фонду буде займатися розробкою типових проектів енергомодернізації будинків і фінансових інструментів для їхньої реалізації.

Саму ж роботу Фонду планується направити на взаємодію з власниками приватних і багатоквартирних житлових будинків з метою підвищення класу енергоефективності таких будівель і компенсації витрат на виконання відповідних робіт.

При цьому розмір компенсації домогосподарствам буде залежати від того, як зміниться клас енергоефективності житлового будинку в результаті реалізації проекту.

Максимальний розмір компенсації для організації співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) становитиме 50% витрачених коштів у разі, якщо енергоефективність будівлі в результаті проекту підвищиться до класу "А" за міжнародними стандартами.

Начальник Мирноградського міського ВДВСТ.Г.Іванова

Розповідайте про наш сайт: