Звіт Мирноградського міського ВДВС щодо стягнення аліментів.

Опубликовано 04.05.2018

На виконанні в Мирноградському міському відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій областістаном на 01.05.2018 на виконанні перебуває 1139 виконавчий документ про стягнення аліментів, з них по 738 виконавчим документам утримання проводяться з доходу боржника.

Крім того, у Міністерстві юстиції презентували публічний реєстр боржників аліментівв загальному доступі за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.До цієї "дошки ганьби" потраплятиме інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито виконавче провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців. Так,по місту Мирноград до реєстру потрапили 307 боржників.

Боржники-аліментщики віднині отримають значні обмеження за свою безвідповідальну поведінку. 6 лютого 2018 року набрав чинностіЗакон України «Про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.»

До боржників, які мають заборгованості у сплаті аліментів за 6 місяців чи більше, відтепер згідно закону можуть застосовувати різні види покарань:

– позбавлення права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості;
–вилучення прав на керування транспортним засобом;
– обмеження права користування вогнепальною, мисливською чи пневматичною зброєю;
– суспільно корисні роботи.

У законі також зазначено, що аліменти є власністю дитини, а той з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Мирноградський міський відділ державної виконавчої служби Головного ТУЮ у Донецькій області нагадує сплатить аліменти, щоб уникнути обмеження Ваших прав.

Начальник Мирноградського міського ВДВС Головного ТУЮ у Донецькій області                                                     Т.Г.Іванова