Вихованці кримінально-виконавчої інспекції відвідали святкування Масниці в м. Димитров

Опубликовано 14.03.2016

13 березня 2016 року співробітники Димитровського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області разом із своїми підобліковими відвідали міське святкування Масниці у м. Димитров.

У процесі святкування співробітники відділу розповіли засудженим, що Масниця – це свято, яке збереглося з давніх часів та святкується упродовж тижня перед Великим постом. Обрядова сторона Масниці є досить складною і багатоскладовою, поєднує елементи як слов'янської міфології, так і народного християнства. В цей день святкується зустріч весни та проводи зими.

Учні кожної школи міста виставляли палатки, які прикрашали в українському стилі, поряд з ними ставили символ Масниці – опудало, продавали власні кулінарні вироби та пригощали присутніх млинцями. На сцені виступали гуртки самодіяльності, які танцювали та співали народні пісні в яскравих та дуже гарних народних вбраннях. Також на сцені проводились різноманітні конкурси.

Наприкінці святкування було спалене опудало, яке є уособленням свята, осередком родючості і плодовитості землі, тому попіл від опудала, прийнято розкидати по полях.

Неповнолітні засуджені були долучені до святкування Масниці з метою корисної організації дозвілля та культурного проводження вільного часу, а також розширення їх кругозору.

Старший інспектор Димитровського міського

відділу кримінально-виконавчої інспекції

Соловйова Ольга

Розповідайте про наш сайт: